Google Play Store İngilizce dili Türkçe’ye çevirin

0
632

Google’ın Play Store güncellemesi yeniliklerin yanında pek çok kullanıcının şikayet ettiği problemi beraberinde getirdi: İngilizce dil sorunu. Google tarafından yapılan son güncellemede bazı hatalar giderilmiş, Pixel ve Nougat ile uyumlu olması için birtakım geliştirmeler yapılmıştı. Ancak Google’ın kullanıcı deneyimini ve kendi kalitesini arttırmak için yaptığı bu iyileştirme , Türkiye’deki Android kullanıcılarının uygulama mağazası yabancı dilde görüntülemesine yol açtı.

Yeni Play güncellemesiyle Türkçe dilden İngilizce’ye dönen mağazayı tekrar eski haline getirmenin ise bir çözümü bulunuyor. Yapmanız gereken şey telefon ayarlarına gitmek ve cihazınıza yüklenen uygulama güncellemesini kaldırmak. Diğer bir tabirle Google Play’in versiyonunu düşürmek.

Google Play nasıl Türkçe’ye çevrilir?

Dikkat: Bu işlemi uyguladığınızda Google Play’in tüm güncellemeleri kaldırılır ve eski versiyona dönersiniz. Yapılan şikayetler doğrultusunda Google, ek güncelleme paketiyle bu sorunu çözecektir, ancak durumdan hala şikayetçiyseniz aşağıdaki adımları yerine getirmeniz yeterli.

1- Ayarlar’a gidin.
2- Uygulamalar’ı açın.

3- Google Play Store’a gidin.
4- Sağ üstte ek seçenekler ikonuna basın ve Güncellemeleri Kaldır’a dokunun.

5- Tüm güncellemelerin kaldırılması için Tamam’a basın.

Google Play Türkçeleştirme ile ilgili uygulayabileceğiniz tek yöntemin bu olduğunu düşünüyoruz.

Google Play’i tekrardan güncel hale getirmeyi düşünüyorsanız aşağıdaki konumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Google Play’i son sürüme nasıl güncellerim?

Tavsiye: Google’un sunduğu tüm hizmetleri temizlemeniz durumunda kullanışsız bir Google Play arayüzüyle karşı karşıya kalabileceğinizden bir sonraki güncellemeyi beklemeniz verimlilik açısından daha yararlı olabilir.