Google Play Store indir (Apk)

0
4801

Google Play nedir?

Google Play, Android kullanıcıları için özel hazırlanmış, telefon ve tabletlere oyun, yardımcı ve çeşitli uygulamalar indirebilmelerini sağlayan sanal uygulama dükkanıdır. Adından da anlaşılacağı üzere kendisi de bir uygulama olan Google Play market, içerisinde yüzlerce kategoride on binlerce ücretli ve ücretsiz uygulama barındıran bir servistir. Android işletim sistemine sahip olan mobil cihaz kullanıcılarının uygulamaları daha kolay bulabilmeleri ve indirebilmeleri için özel olarak oluşturulmuştur.

Google Play aracılığıyla ihtiyaç duyduğunuz, arkadaşınızın kulağınıza fısıldadığı, sohbet ortamında dönen uygulamaları Google Play Store içerisinde bulmanız mümkün. Ücretli uygulamaları satın almak için ise Google Play’e güvenebilir, kredi kartı bilgilerinizi kaydederek ücretli oyun, güvenlik, iletişim, seyahat vb uygulamalara sahip olabilirsiniz.

 Google Play’in nesi güzel?

Google Play basit arayüzü ve kullanımı gayet kolay olan teması ile sizlere popüler, en çok beğenilen, en çok indirilen, yükselişte olan uygulamaları sıralar. Uygulama aramasını daha da detaylandırarak farklı kategoriler içinde keşifler yapabilirsiniz. Bunun yanında Google Play’de kullanıcı yorumlarını ve oylama sistemini takip ederek uygulamanın kaliteli, güzel ve başarılı olup olmadığı kanısına varabilirsiniz.

google-play

Google hesabınızla Google Play üzerinden siz de diğer kullanıcılar gibi oyunlar, uygulamalar, kitaplar hakkında yorum yapabilirsiniz. Uygulamanın beğenmediğiniz yönlerini belirterek düşüncelerinizin değerlendirmeye alınmasını sağlayabilir, uygulama geliştirmeye katkıda bulunabilirsiniz. Yorumun yanında 5 üzerinden yıldızlı puan sistemini kullanarak uygulamalara oy verebilirsiniz.

Google Play’deki uygulamalar cihazım tarafından destekleniyor mu?

Google Play’e giriş yaparak indirmek istediğiniz uygulamanın tabletiniz veya telefonunuz için uyumlu olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Örneğin: Samsung Galaxy Ace modeli için Temple Run uygulaması uyumlu değildir. Ace modelinde Temple Run uygulaması çalışmamaktadır. Ancak Angry Birds uygulaması Ace’ye indirilebilir durumdadır.

google-play-logo

Telefonunuza Google Play üzerinden indirdiğiniz tüm uygulamaları da mağaza dükkanında görebilirsiniz. Oyun, dosya, program güncelleme sorununu da ortadan kaldıran Google Play uygulama güncellemelerini otomatik olarak kendisi yapar. Yaptığınız ayarlamalar doğrultusunda manuel işlem yapabilir, ekranınızda görünecek bildirimler aracılığıyla güncellemelerin start almasını sağlayabilirsiniz.

Aaa Google Play oyunlarımı, tüm uygulamalarımı yedekliyor!

Hizmette sınır tanımayan sanal mağaza dükkanının yedekleme özelliğini kullanarak telefonunuz ya da tabletinizin içerisinde bulunan oyunları veya diğer veri dosyalarını saklayabilirsiniz. Mobil cihazınızda, MicroSd kartınızda bir sorun yaşanması durumunda Google Play’deki yedeklerinize sarılabilirsiniz. Son olarak Google Play’de beğendiğiniz, gözünüze kestirdiğiniz, ileride mutlaka indirmeliyim dediğiniz uygulamalar için bir liste oluşturabillir gelecek vakitte uygulamayı telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Google Play’i siz de indirin

Her mobil cihazda bulunmasını düşündüğümüz Google Play uygulama dükkanını indirebilmek için Samsung Galaxy, HTC, LG, General Mobile Discovery, Casper Via, Piranha, Sony Xperia, Nokia X, Huawei, Avea InTouch, Turkcell T, Vodafone Smart, Vestel Venus, Asus Zenfone & Tablet ve diğer Android cihazlardan birine sahip olmanız yeterlidir. Google Play apk güncel sürümünü indirmek için buraya tıklayın ve Google Play’in sizler için yarattığı eşsiz dünyaya katılın.

Google Play kurulumu ve resimli anlatım için tıklayın.

Not: Google Play Android için yüklemek için yukarıdaki bağlantıya tıkladığınızda Yandex.Disk sayfasına yönlendirileceksiniz. Karşınıza çıkan sayfada İNDİR yazısına dokunmanız yeterli olacaktır.

Google Play vs iOS, Windowsphone, Blackberry OS, Symbian

Google Play uygulaması yalnızca Android platformunda çalışmaktadır. iPhone, iPad, Nokia Lumia, Symbian ve Blackberry gibi modellere Google Play indirmek mümkün değildir. Örneğin; Android işletim sisteminde apk uzantı türü kullanılmaktadır. iOS için .ipa, Windowsphone için xap, Symbian için .jar , .sis şeklindedir.

Google Play ile ilgili sorunlarınızı yorum kutucuğuna yazın

Google Play ile ilgili indiremiyorum, uygulama indirmiyor, x hatası, y sorunu, z problemi ile karşılaşıyorum gibi dertlerinizi yorum kutusuna taşıyabilirsiniz. Cevaplandıracağımızdan şüpheniz olmasın.

Google Play’i son sürüme nasıl güncellerim?