Google Play otomatik güncelleme nasıl kapatılır?

0
1368

Google Play otomatik uygulama güncellemelerini kapatma

Google Play, Android kullanıcılarına uygulama indirme hizmeti veren bir platformdur. Google Play üzerinden uygulama indirebilir ve uygulamanın yeni versiyonu çıktığında otomatik güncelleme yapabilirsiniz. Peki, güncellemelerden sıkıldıysanız ya da veri paketinizin bitmesini istemiyorsanız ne yapabilirsiniz? Otomatik güncellemeleri kapatmak için ne yapmamız gerekir? Nasıl kapatılır? İşte cevap;

google_play_store_logo

  •  Google Play uygulamasını başlatarak, menüden Ayarlar‘a ve ardından karşınıza çıkan Uygulamaları Otomatik Güncelleme’ye gidin.
  • Buradan kişiselleştirme yaparak kendi istediğiniz ayarlamaları yapabilirsiniz. Uygulamaların her zaman güncellenmesi, sadece Wi-fi (Kablosuuz ağ bağlantısı) bağlantısı ile güncelleme veya hiçbir zaman kendiliğinden güncellenmemesi (Manuel olarak, elle güncelleme yapma) seçeneklerini işaretleyebilirsiniz.
  • Eğer sınırsız internet bağlantısına sahipseniz Sadece Wi-fi’ye bağlıyken güncelleme yapmak en doğrusu olacaktır.
  • Güncellemeleri yalnızca ben yapayım diyorsanız Google Play’e sık sık girip, sahip olduğunuz uygulama adresinden, güncelleştirmeyi kendinizin yapacağını unutmamak gerekir.

Bu noktada yaşadığınız sorunları yorum bölümünde  dile getirebilirsiniz.