Google Play güncellemesinde yeni ikon ve kısayollar

0
623

Bu yılın en büyük sunumunu yapmaya hazırlanan Google, servislerinden biri olan Google Play Store’a güncelleme getirdi. Geçtiğimiz günlerde Pixel ve Pixel XL modellerinin duyurusunu yapan Google, bu düzlemde uygulamalarına güncelleme getirmeye başladı. Yeni güncelleme alan hizmetlerden biri de Play uygulama mağazası.

Google Play Store güncellemsiyle birlikte yeni bir ikon ve kısa yol çubuğu geldi. İkon içerisinde play simgesi bulunan halkadan oluşuyor. İkinci yenilik ise bir uygulama kısayolunu ekleyebilme.

Yuvarlak ikon: 

Uygulama ikonlarına yeni bir ayar çeken Google, Play Store’a da yeni bir biçim kazandırdı.

g-store-guncelleme-mobilgim-3

Uygulama Kısayolu

Pixel Launcher ve Android 7.1 işletim sistemi uyumluluğu için gelen yeni düzenlemede kısayol ekleyebilme özelliği getirildi.

g-store-guncelleme-mobilgim-4g-store-guncelleme-mobilgim-1

4K/ UHD desteği

Google Filmler ve Televizyonuygulaması kullanıcılara 4K içerik sunuyor.

Hediye ikonu 

Çok büyük bir yenilik olarak görünmese de daha geniş ve renkli versiyonun kullanılması küçük bir farklılık katıyor.

g-store-guncelleme-mobilgim-2

Yuvarlak ikonlar da neyin nesi? 

Google aldığı kararla Teardown’a geçiş yaptı. Materyal dizaynla büyük yankı uyandıran dev firma, bu sefer de kendi araçları üzerinde değişikliğe gidiyor. Henüz uygulamalara güncelleme gelmese de tüm Google uygulamalarının ikonunun halka biçimini alacağı sızdırıldı. Bazı uygulamaların şimdiki ve gelecekteki görünümlerine listeden göz atabilirsiniz.

google-icons-mobilgim

Google Play Güncel sürüm nasıl indirilir? 

Google Play apk indirme ve son sürüme yükseltme işlemi için aşağıdaki bağlantı adresini kullanarak versiyon 7.1.11 sürümünü yükleyebilirsiniz. Google Play apk linki:

Play Store güncelleme