Google Pdf Viewer İndir

0
24

Pdf dosyalar günlük hayatımızda birçok alanda gerek duyduğumuz belgeleri içermektedir. Ancak her cihazda bu dosyaların indirilmesi ve okunması kolay olmamaktadır. Bunu kolaylaştırıp yaygınlaştırabilmek adına Google bir uygulama geliştirerek android cihazlarda bu soruna bir çözüm geliştirmiştir. Hem ücretsiz olarak kullanılabilmesi hem de basit bir ara yüze sahip olması tercih sebepleri arasındadır. İlerleyen zamanlarda farklı desteklemeler eklenerek uygulama güncellenmeye devam edecektir.

Nedir?

Google’ın resmi olarak pdf görüntüleyici uygulamasıdır. Daha önce birden fazla farklı versiyonları da çıkmıştır. Gerekli iyileştirmelerle son sürüm güncellenmiştir. Pdf belgelerine kolaylaştırıcı özellikler sunabilmek için geliştirilmiştir.

Ne işe yarar?

Birden farklı amaca hizmet eden uygulamanın asıl maksadı android cihazlarda Google Drive bulunmuyorsa bir alternatif sunuyor olabilmektir. Uygulama, pdf belgelerini açıp okumak için geliştirilmiştir. Önemsiz ayrıntılar ve uzun uğraşlara gerek kalmadan işlerinizi halledebilmeye yarar.

Neler sunuyor?

Uygulama sayesinde pdf olarak önemli iş belgeleri, kitap, deneme yazıları gibi metinler kolaylıkla her mekanda ve her vakitte okunabilmektedir. Yakınlaştırma özelliği ile küçük boyutlardaki yazılar da rahatlıkla takip edilebilmektedir. Kullanıma sunduğu en önemli şeylerden birisi de kopyalama özelliğidir. Bu özellik sayesinde pdf belgelerindeki yazılar kolaylıkla kopyalanarak başka dökümanlara taşınabilmektedir. Yeni metinler oluşturularak cihaza kaydı yapılabilmektedir.

Özellikleri?

Uygulama yüksek bir görüntü kalitesi sunmaktadır. Basit ve anlaşılır bir kullanıma sahip olması da dikkat çekicidir. 100 mb ram alanı kaplamaktadır. Uygulamayı kullanabilmek için gereken en önemli koşul android 4.0 ya da daha üstü sürüme sahip olmaktır. Ücretsiz olarak sunulmaktadır. Üstelik sadece telefonlar için değil tabletler içinde uygulama desteği bulunmaktadır.

Nasıl kullanılır?

Bu yazılım Google play üzerinden saniyeler içinde cihaza indirilerek kullanıma hazır hale gelir. Kurulum tamamlandıktan sonra pdf belgelerinden otomatik şekilde devreye girmektedir ve böylelikle tekrar tekrar uğraş gerektirmez. Bu uygulama kullanılırken pdf dosyası tıklanırsa veya indirilirse belge otomatik olarak açılmaktadır. Sistem bileşeni olarak yüklenmektedir. Bu sebeple kısayol oluşmamaktadır.

Nasıl indirilir?

Kullanımında kolaylık sağlayan bu uygulama Google Play aracılığıyla android cihazlara indirilebilmektedir. Telefon ve tablet kullanıcıları Google Play şifreleri ile uygulamaya kolayca sahip olabilmektedir.

Google Play İçin İndir

 

Tıklayınız