Google Keep – Not Ve Listeler indir

0
16

Nedir?

Google Keep – Not Ve Listeler uygulaması Android cihazlarda ücretsiz olarak sunulan bir not alma hizmeti olarak karşımıza çıkmaktadır. Google Keep uygulaması ile istediğiniz yerde ve zamanda sesli ve yazılı not alabilir, kendinize hatırlatmalar oluşturabilirsiniz. Önemli notlar alabileceğiniz bu hizmet ile kendinize liste oluşturabilir, aklınızdaki herhangi bir düşünceyi anında oluşturmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca uygulamada yer alan tarama özelliği ile herhangi bir şeyi telefonunuza tarayabilir, taranan fotoğraf üzerinde düzenleme yapabilirsiniz.

Ne İşe Yarar?

Aklınızdakini anında kaydedebileceğiniz bir uygulama olan Google Keep ile ister not alabilir isterseniz listeler oluşturabilirsiniz. Sesi, yazıya çevirebilen bir sisteme sahip olan uygulama ile konuşarak not alabilir, kaydettiğiniz notlar üzerinde düzenleme yapabilirsiniz. Hatırlatıcıların da yer aldığı bu uygulamada kendinize özel hatırlatma listeleri oluşturabilirsiniz.
Neler Sunuyor?

Google Keep uygulaması ile not oluşturmanın yanında fotoğraflar da ekleyebilirsiniz. Telefonun kamerasını kullanarak herhangi bir nesneyi telefona aktarabilir ve aktarılan fotoğraf üzerinde düzenlemeler yapabilirsiniz. Yazarak veya konuşarak not alabileceğiniz Google Keep uygulamasıyla etiketler oluşturabilir, hatırlatıcılar ekleyebilir, notlarınızı renklendirebilir, kayıtlarınızı sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz. Ayrıca Google Keep, Google Dökümanlar uygulaması ile entegre çalıştığından notlarınızı doküman uygulamasına kolaylıkla kayıt edebilirsiniz.

 Özellikleri?

Dijital not alma uygulaması olan Google Keep’in özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz:

Google Keep ile sesli ve yazılı olarak not oluşturabilirsiniz.
Sistemin tarama özelliğini kullanarak telefonun kamerası ile telefonunuza doküman aktarabilir, dokümanlarınızı düzenleyebilirsiniz.
Birçok kullanıcının eş zamanlı olarak not alabilmesine imkan veren uygulamayla ortak çalışmalar yürütebilirsiniz.
Google Keep’le notlarınızı renklendirebilir, sınıflandırmalar yaparak notlarınızı düzene koyabilirsiniz.
Tablette, bilgisayarda, telefonda çalışabilen Google Keep uygulamasını web ortamında da kullanabilirsiniz. Bu özelliği sayesinde verilerinizin kaybolma derdine son verebilirsiniz.
Google Keep’te konumunuza dayalı hatırlatıcı ayarlayarak, hedef konuma geldiğinizde notlarınız karşınıza gelir. Konuma ayarlı hatırlatıcılar ile önemli notlarınızdan anında haberdar olursunuz.

Nasıl Kullanılır?

Google Keep’i ister telefonunuzda ister bilgisayarınızda kolayca kullanabilirsiniz. Web destekli olarak da çalışan bu uygulama ile istediğiniz yerden not alabilirsiniz. Konuşarak not alabileceğiniz bir altyapıya sahip olan Google Keep uygulamasını telefonunuzun klavyesi ile de kullanabilirsiniz. Ayrıca telefon kamerası yardımıyla fotoğraf çekerek size özel notlar oluşturabilirsiniz.

 Nasıl İndirilir?

Google Keep uygulamasını telefonunuzun uygulama pazarından ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Uygulama pazarında arama yaparak uygulamaya kolayca erişebilirsiniz.

Google Play İçin İndir

AppStore İçin İndir

 

Tıklayınız