Google Güvenilir Kişiler indir

0
19

Nedir?

Güvenilir Kişiler uygulaması Google Play Store’da Android 4.1 ve sonrası sürülerin yüklü olduğu cihazlar için Google LLC firmasının geliştirdiği bir güvenlik uygulamasıdır. Google Play Store’da Yaşam Tarzı kategorisinde bulunan bu uygulamanın 500 bini aşkın indirme sayısı vardır ve ortalama puanı 3,9 olarak belirlenen bu uygulama normal kalitede uygulamalar arasına girmektedir.

Ne İşe Yarar?

Güvenilir Kişiler istenilen başka uygulamaya sahip bireyler ile bir paylaşım hattı köprüsü kurarak aktarımların paylaşılmak istenen dosyanın daha kısa sürede aktarılmasını paylaşılmasına yarar. Yakınlarda bulunan paylaşım yapılan kişileri gösterir ve konumlarını görmeye yarar ve acil durumlarda bu kişilerin haberi olmasına yarar.

Neler Sunuyor?

Son güncellemesini 12 Ocak 2018’de yapan uygulama bu güncelleme ile sürümünü 1.6.release.180974591 olarak belirlemiştir. Bu güncelleme ile hatalar düzeltilmiş gelecek zaman için konum uyarıları planlaması yapılabilir hale gelmiştir. Konum uyarısı gece evden çıkarken ya da tek başına yürüyüş yaparken kullanılabilecek zaman ayarlı bir uyarıdır ve listenizde bulunan aile olarak eklediğiniz kişilere uyarı olarak paylaşımı yapılır.

Özellikleri?

En yakın arkadaşlar ve aile içi olarak 2 kategoriye ayrılmış şekilde kişiler eklenebilmesi, güvenil kişilerin konum istemesine izin verme olanağı, bu isteği her şey yolunda olarak reddedebilme özelliği, eğer reddedilmez ise son konumun telefon kapalı olsa bile yollanacak olması en büyük özelliklerinden. Bu özellikler haricinde zaman ayarlı konum paylaşımı ayarlayarak bir süre sonra otomatik olarak konumu güvenilir kişilerle paylaşmayı sağlar.

Nasıl Kullanılır?

Uygulama başarıyla indirildikten sonra uygulamaya girip Google+ hesabınız ile giriş yapmanız gerekmekte. Hesaba giriş yaptıktan sonra uygulamanın ara yüzünde basitçe görebileceğiniz bir üst meni karşınıza geliyor. Buradan profil düzenlemelerini yapabilir resim ekleyebilirsiniz. Tüm bu kişiselleştirmeleri yaptıktan sonra güvenilir kişi olarak istediğiniz kişiyi listenize ekleyebilir ve istediğiniz özelliği paylaşıma açabilirsiniz.

Nasıl İndirilir?

Android 4.1 veya üzeri sürümlerden birisi yüklü olan cihazdan Google Play Store’a girilir. Yukarıda ki beyaz arama çubuğuna Güvenilir Kişiler yazarak aratılır ve uygulama sekmesine tıklanır. Buradan yeşil yükle butonuna tıklanarak saniyeler içinde indirme işlemi tamamlanır. Ana ekranda uygulama kısa yolu oluşturuldu yazısı geldikten sonra uygulama başarıyla indirilmiş demektir.