Google en iyi Android oyunlarını açıkladı

0
381

Android işletim sisteminin kurucusu olan Google, akıllı cihazlar pazarının kayda değer firmalarından biri. Uzun zamandır Google çatısı altında geliştirilen Android, 2014 yılı itibariyle dünya genelinde hem akıllı telefon hem de tabletlerde en çok kullanılan işletim sistemi.

Android işletim sistemini en çok tercih eden ve kullanıcılarına Android mobil cihaz sunan firma ise Samsung. Bunun yanında Android işletim sistemini popüler hale getiren diğer firmalar ise HTC, Sony, LG, Huawei şeklinde ilerliyor. Android pek tabii başarısını 1 milyon 300 bin üzerinde uygulamaya sahip olarak kullanıcılara sunduğu Google Play Store’a borçlu. Hergün binlerce uygulama geliştiriliyor ve Google oluşturduğu bu sistem ile ektiği tohumun meyvelerini alıyor.

2014-en-iyi-android-oyunlar-liste

Google 2014 yılının en iyi oyunlarını listeledi. En çok indirilen, en çok beğenilenler üzerinde yapılan araştırma sonucunda ortaya Türk kullanıcılarına yabancı diyebileceğimiz bir liste çıktı.

Listenin içerisinde Clash of Clans, Elements Epic Heroes, Slingshot Braves, Reaper, Legion of Heroes, Rival Knight, God of Light, Maleficent Free Fall, Summoners War, CSI Hidden Crimes, Subway Surfers, Asphalt 8: Airborne,  gibi oyunlar yer alıyor.

Eğer siz de yılın en iyi oyunlarına göz atmak istiyorsanız, ilgili sayfaya buradan ulaşabilirsiniz.