Google Dokümanlar indir

0
34

Nedir?

Geliştirilen Google Dokümanlar uygulamasına sesli komut ve yazma özelliği getirilmiştir. Bu sayede klavyeye ihtiyaç duyulmadan dokümanlar üzerinde istenilen değişiklik yapılabilmektedir. Google Dokümanlar ile nerede olduğunuzun önemi olmadan doküman yazabiliyorsunuz. Ayrıca dokümanlar düzenlenebiliyor ve her bir doküman üzerinde ortak bir çalışma yapılabilmektedir.

Ne İşe Yarar?

Birçok yönden avantaj sağlayan Google Dokümanlar uygulaması ile harflerin ve kelimelerin ötesinde bir dünyaya giriş yapabilirsiniz. Metin ile paragraflar Google Dokümanlar ile kolay bir şekilde biçimlendirilebilmektedir. Akıllı düzenleme ve biçimlendirme araçları ile dokümanlara canlılık kazandıran Google Dokümanlar uygulamasında yüzlerce yazı tipi vardır. Bu yazı tipleri arasından istediğiniz seçimi yaparak resim, bağlantı ve çizim gibi özellikleri ücretsiz olarak ekleyebilirsiniz.

Neler Sunuyor?

Birçok farklı fırsatı aynı anda sunan Google Dokümanlar uygulaması ile internet bağlantınız olmasa da dokümanlarınıza erişim fırsatı sunar. Tablet, telefon ya da bilgisayar içerisinde bulunan dokümanlarını oluşturarak düzenlemenizi sağlar.

Cihazınızda yapmış olduğunuz bütün değişiklikler aynı anda kaydedilmektedir. Yeni dokümanlar oluşturmanızı sağlayan Google Dokümanlar uygulaması ile başka herhangi bir cihazda oluşturulmuş olan dokümanları istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Ayrıca diğer kullanıcılar ile doküman paylaşabilme fırsatı sunduğu gibi aynı anda doküman üzerinde de çalışma fırsatı sunar.

Özellikleri?

Google Dokümanlar uygulamasında birçok özellik bulunmaktadır. Çevrimiçi kelime işlemcisi olan Google Dokümanlar ile doküman oluşturma, dokümanları düzenleme-biçimlendirme, dokümanları başkaları ile paylaşma ve dokümanlar üzerinde beraber çalışma özelliği vardır.

Tarayıcıdan doğrudan bir şekilde metin dokümanları oluşturmayı sağlayan Google Dokümanlar, ayrı bir yazılıma gerek duyulmadan aynı anda birçok işi yapabilme özelliği sunar. Ayrıca sistemde yapılan tüm değişiklikler sisteme otomatik olarak kaydedilmektedir.

Nasıl Kullanılır?

Bu uygulamayı kullanmak son derece kolaydır. Google Dokümanlar uygulamasını kullanmak için Araçlar menüsüne girerek sesle yazma özelliğini seçebilirsiniz. Bu sayede konuştuklarınız sizi otomatik olarak dokümana aktarmaktadır. Paragrafı ortalama, kopyalama ve yapıştırma işlemleri de komutlar ile sesli bir şekilde algılanır ve uygulanır.

Nasıl İndirilir?

Google Dokümanlar uygulaması son derece kolay bir şekilde cihazlara indirilebilmektedir. Google Play Store menüsünde arama kısmına Google Dokümanlar ismini yazarak ekrana gelen menüden yükle seçeneğine tıklayarak Google Dokümanlar uygulamasını indirebilirsiniz.

Google Play İçin İndir

AppStore İçin İndir

 

Tıklayınız