Google Asistan Launcher indir

0
16

Nedir?

Google Asistan Launcher Google Play Store’da Android 4.1 sürümünden 7.1.1 sürümü yüklü olan telefonlar için ücretsiz olarak Google LLC tarafından geliştirilmiş bir araç uygulamasıdır. Google Play’de 100 milyonu aşkın indirme sayısı bulunmasının yanı sıra uygulamanın puanı 4,2 olarak listede iyi uygulamalar arasında yer almaktadır.

Ne İşe Yarar?

Google Asistan Launcher telefon ekranındaki kalabalık yaratabilecek Google Araçlarını bir düzene sokmaya yarar. Ana ekranın hızlı ve temiz olması için yaratılan bu uygulama kaydırarak telefonda yüklü tüm Google uygulamalarını Google Asistan’a yönlendirerek gösterir.

Neler Sunuyor?

Son güncellemesini 7 Aralık 2017 tarihinde yapan uygulama bu güncelleme ile 1.4 large sürümüne çıkarılmıştır. 7.9M alan kaplaması ile telefonun hafızasını zorlamıyor ve telefon ana ekranının düzenlenmesi, Google uygulamalarına rahat ulaşım sağlıyor. Google Asistan içerisinde yer alan bütün Google uygulamalarını basit bir kaydırmayla ekranda tutuyor ve ana ekranın temiz ve hızlı tutulmasını sağlıyor.

Özellikleri?

Özellikleri arasında doğru zamanda doğru bilgiler sağlayan asistan kartlar bulunmakta bu kartlara erişim için sadece ekranı sağa hızlıca kaydırmak yetiyor, arama işlevinde hızlı erişim özelliği sunması uygulamanın kullanımını arttırırken bu özelliğin tüm arama ekranlarında bulunması bir hayli kullanıcıya rahatlık veriyor. Klavye kullanmaktan sıkılan kullanıcılar için sesli araması mevcut. A-Z arama sistemi özelliği cihazda Play Store’da ki uygulamaları aramanın kolay yolu. Uygulama önerilerinin iste bu A-Z arama sisteminde en başa düşüyor.

Nasıl Kullanılır?

Uygulama başarılı bir şekilde indirildikten sonra uygulama ekranı açılır. Bu uygulama ekranında yapılması gereken hiçbir şey yoktur çünkü bu ekrana gelene kadar uygulama kendisi tüm Google Araçlarını bir çatı altında toplamıştır. Bu ekranda ufak tefek özelleştirmeler kullanıcıların keyfine kalmış bulunmakta.

Nasıl İndirilir?

Android 4.1 sürümünden 7.1.1 sürümüne kadar sürümlerden birisi bulunan cihazdan Google Play Store’a giriş yapılır. Üst tarafta bulunan beyaz arama çubuğuna Google Asistan Launcher yazılır ve aranır. Uygulama sekmesine tıklandıktan sonra yeşil yükle butonun hafifçe dokunulur. İstenilen izinler kabul edildikten sonra kısa süre içerisinde indirme işlemi sonlanır. Cihazın ana ekranına kısa yol oluşturulacağından da anlaşılacağı üzere uygulama yüklenmiştir.

Google Play İçin İndir

AppStore İçin İndir