Google Arts & Culture indir

0
12

Google Arts & Culture 2016 yılında yayınlanan bu uygulama sanatseverlerin büyük ilgisini görüyor. Sanal gerçekliğe sahip olan bu uygulama en değerli sanat eserlerini bile görme imkanı sunuyor. Adeta bir kültür hazinesi olan kullanıcılarda google arts & culture entelektüel bilgi birikiminin artmasını sağlıyor.

Nedir?

Google arts & culture uygulaması; dünyanın birçok yerindeki çeşitli müzeleri online olarak gezmeyi, birçok sanat eserini yüksek çözünürlükle görmeyi sağlayan bir sanat uygulamasıdır.

Ne İşe Yarar?

Google Arts & Culture oldukça zengin bir içeriğe sahip olan bu uygulama kullanıcılarını dünyanın her yerinden sanat eserlerini, farklı sanat alanlarını ve sanatçıları ücretsiz olarak arama yapma imkanı sağlıyor.

Neler Sunuyor?

Sanal turlarla her türlü kültürel etkinliği görüntüleme imkanı sağlıyor. Ayrıca sanatseverlere kendi özel koleksiyonunu oluşturma imkanı sunuyor. Çevrimdışı bile olunsa telefonun kamerası sayesinde sanat eseri hakkında bilgi alınabiliyor.

Özellikleri?

Google Arts & Culture çok sayıda video, fotoğraf, heykel, el yazması, resim gibi sanat eserini yakınlaştırarak gerçek gibi görme imkanı sağlıyor. Bütün değerleri hazineleri her türlü detayıyla kullanıcıların görüşüne açıyor. Modern ve çağdaş eserleri karşılaştırma ve bunları çevredekilerle paylaşma imkanı sunuyor. Yakın çevrede düzenlenen kültürel etkinliklerden haberdar olmayı sağlıyor. Tercüme düğmesi sayesinde bilgileri her dile çevirmek mümkün. Abone olarak kültür ve sanat hakkında her türlü güncelleme alınabilir. Turları rehber eşliğinde görerek detaylı bilgiler almak da sunulan imkanlar arasında. Bazı müzelerde 360 derece tur yapılıyor. Müzelerin giriş ve çıkış saatleri hakkında ve merak edilen sanat eseri hakkında detaylı bilgi alınabilir. Uygulama oldukça basit ve pratik. Üstelik mükemmel olan bu uygulama ücretsiz. Google hesabıyla oturum açılarak girilebilir.

Nasıl Kullanılır?

Uygulamayı cep telefonu ya da tabletten indirdikten sonra google hesabıyla giriş yapılır. ”Keşfet” kısmından kategori ve koleksiyonlar görüntülenir. ”Etrafımda” kısmından yakın yerdeki müzeler görüntülenir. ”Koleksiyon” kısmına tıklayarak kişiye özel koleksiyon oluşturulabilir.

Nasıl İndirilir?

Google Arts & Culture android ve İos işletim sistemine sahip olan tüm telefon ve tabletlerde kullanılır. Google Play Store, Apple Store gibi uygulamalardan kolaylıkla ücretsiz olarak indirilebilir.

Google Play İçin İndir

 

Tıklayınız