Google Allo indir

0
668

Google tarafından geliştirilen ve Google Play’deki yerini alan yeni mesajlaşma uygulaması Google Allo indirilmeye hazır. Whatsapp, iMessage, Line, Messenger gibi uygulamalara rakip olarak gelen Allo’yu indirme sayısı da giderek artıyor. Google Asistan desteği ve zengin görseller ile telefon kullanıcılarının tercih edebileceği en iyi ücretsiz mesajlaşma uygulamaları arasında. Peki Google Allo özellikleri neler, Allo nasıl indirilir, hangi telefonlara yüklenir?

Hangouts ile istediği sonuca ulaşamayan Google, ikinci girişimi olan Allo ile kullanıcılara daha sade tasarımıyla, gelişmiş iletişim, asistan ve farklı formatlarda görsel desteği sunuyor. Arkadaşlarınıza bir resim, fotoğraf yollamadan önce üzerinde düzenleme yapabilme de bir diğer özelliği. Bunun yanında arkadaşlarınızla yazışırken Google Asistan’ı kullanmanız mümkün.

Diğer özellikler , Emoji,sticker, gif gönderme , sesli mesaj yollama, arama yapma

Allo nasıl okunur? 

Türkçe’de Alo kelimesini çağrıştıran Allo “Ello” şeklinde telaffuz edilir.

Allo’ya nasıl kayıt olunur, çalışma şekli nasıl? 

Google Allo’ya kayıt olmak, kullanmaya başlamak için uygulamayı indirip telefon numaranızı girmeniz ve ardından cihazınıza gelen kod ile doğrulama işlemini gerçekleştirmeniz yeterlidir.

google-allo-features

Google Asistan nedir? 

Allo’ya entegre edilmiş biçimde gelen Google Asistan günlük yaşamda hayatınızı kolaylaştırmak için geliştirilmiştir. Siri uygulamasıyla benzer mantıkta çalışan Asistan’dan yol, mekan, hava durumu vb. bilgi alınabilir.

Ücretsiz mi? 

Evet, uygulamayı indirmek ve kullanmak için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmiyor.

Google Allo nasıl indirilir? 

Google Allo yükleme işlemi için sahip olduğunuz cihazın işletim sistemi Android veya iOS olmalıdır.

Android Google Allo indir

iPhone (iOS) Google Allo indir

Türkiye’de Google Allo nasıl kullanılır? 

Google Allo’nun Türkiye versiyonunu henüz yayımlamadı. Yine de kullanıcılar Google Allo apk dosyasını telefon ve tabletleri için indirerek güncel sürüm kullanmaya başlayabilir.