Google Allo ön kayıt nasıl yapılır?

0
432

Google’ın uzun süredir üzerinde çalıştığı Allo uygulaması yayımlandı. Aşamalı olarak indirilmeye sunulan Google Allo Türkiye’de ne zaman indirilecek, Allo indirmek için ne yapmak gerekiyor? Allo nedir, özellikleri nelerdir? İşte yanıtlar…

Google’ın ilk mesajlaşma uygulaması Hangouts’tan istenen sonucun alınamaması Google Allo’yu yarattı. 21 Eylül 2016 itibariyle Google Play’deki yerini alan en iyi ve en yeni chatleşme uygulaması olmaya aday Allo kademeli şekilde indirilmeye sunuldu. Bazı ülkelerde aktif olarak indirme yapılan Allo’yu şuan için Türkiye’de yüklemek pek mümkün görünmüyor.

Çeşitli güncelleme ve Türkçe’ye çevirme çalışmalarından dolayı ülkemize direkt olarak sunulmayan Allo’yu indirmek isteyen kullanıcılar Ön kayıt işlemi gerçekleştirebilir.

Google Allo ön kayıt nedir, ücretli mi?

Bu uygulamayı henüz kullanamayacağınız, ancak Allo Türkçe apk versiyonu geliştirildiğinde telefonunuza otomatik olarak yükleneceği anlamına geliyor. Ayrıca kaydolma ve uygulama kullanımı tamamen ücretsizdir.

Ön kayıt nasıl yapılır? 

  • Cihazınızda Google Play uygulaması içerisinde “Google Allo” araması yapın.
  • Google Allo simgesine dokunun ve “Ön Kayıt”a basın.

Google Allo apk nasıl indirilir? 

Google Allo’yu hemen yüklemek isteyen, ön kaydı beklememeyi tercih eden kullanıcılar aşağıdaki bağlantı adresini kullanarak Allo apk indirme yapabilir.

Cihazınıza uygun olan Mirror bağlantı adresini kullanın. Açılan pencerede telefonunuza uygun olan DPI (Çözünürlük) ve Android işletim sistemi seçerek indirin. Google Allo uygulaması Samsung Galaxy, LG, General Mobile Discovery, Sony Xperia, Casper Via, Lenovo, Asus Zenfone ve diğer Android telefon veya tablet için indirilebilir.

Google Allo APK indir