General Mobile Gm 5 Plus Ses Sorunu (Çözümü)

0
2587

General Mobile GM5 Plus telefonlarda zaman zaman yaşanan bir problem olan görüşme sırasında karşı taraftaki sesin az gelmesi, telefonun hoparlöründen veya kullanım sırasından yapılan bazı yanlışlardan kaynaklanmaktadır.

 General Mobile GM5 Plus Ses Sorunu Neden Olur?

General Mobile GM5 Plus model telefonlardaki ses sorunu genellikle telefonda konuşma sırasında karşı taraftaki sesin çok az duyulması ve bazen de sesin tamamen duyulamaması biçiminde ortaya çıkıyor. Bu sorunun kaynağına inildiğinde genel olarak telefonun hoparlörü ile ilgili arızaların olduğu tespit ediliyor. Bu telefonların hoparlörleri, konuşma sırasında ortaya çıkan nem ve dışarıdan gelen toz gibi etkenler ile bir süre sonra tıkanarak, bu ses problemini ortaya çıkarabiliyor. Aynı problem mikrofon kısmında da oluşarak, sizin sesinizin karşı tarafa gitmesine bazı sorunlar oluşturmaktadır.

 General Mobile GM5 Ses Sorunu Nasıl Giderilir?

Bu problemin giderilmesi için telefonun hoparlör ve mikrofon kısımlarının temizlenmesi gerekiyor. Çok basit bir temizleme işlemi ile eskisi gibi net bir biçimde ses alışverişi sağlanabilmektedir. Ancak bu temizleme işleminin alkol, kolonya gibi telefona zarar verecek maddelerle yapılmaması ve mümkünse telefonun sahibi tarafından değil teknik servis aracılığıyla yapılması önemli. Zira telefonun sahibi tarafından bilinçsizce yapılan bir uygulama telefona daha da büyük zararlar verebilir. Telefonun bu konuda profesyonel olmayan bir kimse tarafından açılması ve temizlenmeye çalışılması, telefonun ömrünü kısaltacak ve ses sorunuyla birlikte başka sorunlara da sebep olacaktır.

 

Tıklayınız