General Mobile Discovery Eşittir İşareti Sorunu (Çözüm)

4
1789

Türkiye’de en çok tercih edilen telefonlardan biri olan General Mobile Discovery modellerinde yeni bir sorun ortaya çıktı. Bir Türk markası olan General Mobile Discovery’de büyük çaplı olmasa bile kullanıcıları son derece rahatsız eden problem: Bir telefon kullanıcısı General Mobile kullanan bir kişiye eşittir işareti barındıran bir mesaj attığında telefonu yeniden başlıyor. Telefonda ciddi bir hataya ya da donanımsal bir probleme yol açmamasına karşın açığı bilen kullanıcıların yaptığı şakalar bizi çileden çıkarmaya yetiyor.

general-mobile-discovery-esittir-sorunu

Ufak bir hata olarak algılansa da telefonun sürekli resetlenmesi ve vaktimizi bununla kaybetmemiz bizi eşittir sorununu (= işareti) çözmemize sevk ediyor. Peki eşittir işareti sorununu nasıl çözebiliriz? Eşittirli mesajlardan kurtulmak ve telefonumuzu ilk günkü rahatlığıyla kullanmak için neler yapabiliriz? Resimli veya videolu anlatıma ihtiyaç duymadan aşağıdaki adımları takip ederek çektiğiniz çileye %100 çözüm sağlayabilirsiniz.

General Mobile Eşittir İşareti Sorununa 3 farklı Çözüm

Bu noktada önümüze üç farklı yöntem çıkıyor. İlki telefonumuzun Android işletim sistemi versiyonunu Android KitKat 4.4.4’e yükseltmektir. Bunun yanında telefonun içinde normal yollu kullandığımız mesajlaşma uygulaması dışında farklı bir program indirebiliriz. Bu uygulamalar ise Hangout, Vodafone iMessage olabilir. Üçüncü çözüm ise eğer çift hatlı General Mobile Discovery kullanıyorsanız 2 hat birden kullanmak. Her ne kadar masraf çıkartan ve lüzumsuz görüken bir metod olsa bile eşittirden kurtulmak isteyenler için ilaç olabilir.

Hangouts’u indirebilirsiniz

General Mobile Discovery’de eşittir mesajı gelince kapanıyor şeklindeki soruna çözüm yaratmak ve problemi ortadan kaldırmak için buraya tıklayarak Google Play Store’dan Hangouts uygulamasını ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Üstelik normal mesajlaşmaya alternatif olan Hangouts’u belki de beğenerek kalıcı bir şekilde kullanabilirsiniz. Tabii yine de kendiniz için en iyi olanı siz bilirsiniz.

Telefonunuzu KitKat 4.4’e çıkartabilirsiniz.

G.M. Discovery model telefonunuza =’den kurtulmak ve mutluluğa kavuşmak için Android KitKat 4.4  işletim sistemi güncellemesini indirebilirsiniz. GM güncellemesi yapmak ve telefon versiyonunu 4.2’den 4.4’e yükseltmek için;

  • General Mobile Discovery 4 GB’lık hafızası olan model için buraya tıklayın.
  • General Mobile Discovery 16 GB modeli için ise buraya tıklayın.

Telefonunuzu Android KitKat 4.4 ile Son sürüme yükseltin.