Samsung Galaxy S6 ekran görüntüsü nasıl alınır?

0
4297

Mart ayında tanıtımı gerçekleştirilen Android işletim sistemi bulunan Samsung Galaxy S6 ile ilgili gelişmeleri sitemizden takip edebilir, ürünle ilgili ipuçlarına göz atabilirsiniz. Bu yazımızda Galaxy S6 ekran görüntüsü alma yönteminden bahsedeceğiz. Aşağıdaki adımları takip ederek nasıl S6 ekran görüntüsü yakalama yapıldığını öğrenebilirsiniz. Ekran resmini çekmek ve telefona kaydetmek son derece basit bir işlemdir.

Ekran fotoğrafı nasıl çekilir?(Resimli Anlatım)

  • Resmini çekmek istediğiniz Whatsapp konuşması, Facebook resmi vs. alanına gelin.
  • Telefonun sağ kısmında bulunan, tuş kilidi / açma / kapama düğmesi ile ön kısımda bulunan ana ekran tuşunu kullanacağız.

samsung-galaxy-s6-ekran-goruntusu-yakalama-nasil-yapilir-12

  • Aynı anda bu iki fiziksel tuşa basıyoruz ve deklanşör sesiyle birlikte ekran görüntüsünün resmini çekmiş oluyoruz.

samsung-galaxy-s6-ekran-goruntusu-yakalama-nasil-yapilir-22

Galaxy S6 ekran görüntüsü alma 2. yöntem

Ayarlar>Hareketler ve İşaretler>Ekranı yakalamak için avuç içinizle kaydırın’a gidin ve bu özelliği aktifleştirerek, elinizi kaydırıp ekran görüntüsü alma işlemini gerçekleştirin. Nasıl yapıldığını öğrenmek için aşağıdaki hareketli resme göz atmanız yeterli.

galaxy-s6-ekran-goruntusu-yakalama-2

Bilgi: Ekran fotoğrafını çektiğiniz yeni yaratılmış görsele bildirim çubuğundan veya galeriden ulaşabilirsiniz. Eğer işlemi tam olarak anlamadıysanız videolu anlatımdan faydalanabilirsiniz. Dilerseniz yorum bölümünden karşılaştığınız sorunu arz edebilirsiniz.

Video: