Samsung Galaxy S6 & S6 Edge pil uzatma yöntemleri

0
764

Aşağıdaki liste yardımıyla sahip olduğunuz Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge modellerinde pil uzatma yöntemlerini öğrenebilir, bu sayede cihazınızı mevcut şarjı ile gün içerisinde daha fazla kullanabilirsiniz. S6 & S6 Edge modellerinde batarya gücü, tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde üretilse bile kimi kullanıcılar Galaxy S6’da batarya problemi olduğundan yakınıyor. Eğer siz de S6 ve S6 Edge telefonumun şarjı yetmiyor, pil gücünü arttırmak için ne yapabilirim diye soranlardansanız listemize göz atın.

1Güç tasarruf modunu etkin hale getirin.

Telefon bekleme konumundayken güç tasarrufu modda çalışması daha az pil harcamasını sağlayacaktır. Ayarlar > Pil seçeneklerine giderek Ultra tasarruf modu veya tasarruf modunu aktif hale getirin.

2Gereksiz uygulamaları kapatın

Cihazınızda arka planda çalışan uygulamaları görev yöneticisinden kapatabilirsiniz. Bunun için Ana ekran düğmesine basılı tutun veya Ayarlar > Uygulama Yöneticisi ‘ne gidin.

3Kullanmadığınız uygulamaları silin

Telefonunuzda hali hazırda gelen uygulamaları kaldırarak işlemcinin daha az kullanılmasını sağlayabilir, batarya ömrünü arttırmanın kolay bir adımını gerçekleştirebilirsiniz.

4Smart Manager ile cihazı optimize edin

S6 ve S6 Edge ‘de kullanıcılara sunulan olanaklardan biri de Akıllı Yönetim paneli. Buradaki  konumuza göz atarak Smart Manager ile ilgili daha detaylı bilgi alabilir ve cihaz optimizasyonunu gerçekleştirerek pil tüketimini azaltabilirsiniz.

5Bluetooth, Wi-Fi, GPS, 3G, 4G, 4.5G kullanmıyorsanız kapatın

Hızlı işlem menüsünü kullanarak kullanmadığınız ağları devre dışı bırakabilirsiniz. Bataryanın çabuk bitmesine sebebiyet veren ağı yada ağları kullanmıyorsanız kapatın.

6Otomatik Senkronizasyonu kapatın

Whatsapp, Facebook, Gmail gibi otomatik senkronizasyona sahip uygulamaların bu ayarını kapatın.

7Ekran parlaklığı ve arka ışık süresini azaltın

Bildirim çubuğundan veya Ayarlar menüsü üzerinden ekran parlaklığını azaltın veya otomatik olarak değiştirin. Bunun yanında Ayarlar > Ekran > Ekran Zaman Aşımı ‘na giderek süreyi 30 Saniye olarak seçin.

Galaxy S5, S6 ve S6 Edge modelleriyle ilgili hazırladığımız bir diğer liste olan Samsung Galaxy S6 & S6 Edge pil ömrü nasıl uzatılır? konusuna buradan  göz atabilirsiniz.