Samsung Galaxy S6 Edge ekran görüntüsü nasıl alınır?

0
5914

Samsung’un 2015 yılının Mart ayında tanıtımını yapmasının ardından aramıza katılan Galaxy S6 Edge modeli ile ilgili ekran görüntüsü yakalama yöntemine değineceğiz. Ayrıca cihaza ait diğer gelişmeleri ve ipuçlarını sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz. Aşağıdaki anlatımdan faydalanarak Galaxy S6 Edge ekran resmi çekmenin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

S6 Edge ekran görüntüsü alma nasıl yapılır? (Resimli Anlatım)

Samsung’un amiral gemisi olan Galaxy S6 Edge modelinde ekran resmi almak ve kaydetmek için yapacağımız işlemler S6 ile tamamen aynı fakat kavisli ekrana  ve donanımsal açıdan farklı özelliklere sahip olması itibariyle ve kullanıcıların kafa karışıklığı yaşamaması adına bu işlemi farklı bir makalede izah etme gereği duyduk. Alt satırdaki maddeleri takip ederek ekranın resmini alma, herhangi bir Whatsapp konuşması, arkadaşlarınızla veya sosyal ağ ile paylaşma ihtiyacı duyduğunuz bir görseli galeriye kaydetme bilgisine ulaşabilirsiniz.

  • Fotoğrafını almak istediğiniz bölüme gelin.
  • Cihazın ön kısmında bulunan ve tek fiziksel tuş olan “Ana ekran” ile “telefonu açma/kapama/ ekran kilidi” düğmelerine eş zamanlı olacak şekilde basın.

samsung-galaxy-s6-ekran-goruntusu-yakalama-nasil-yapilir-12

  • Telefonunuzun bildirim sesi açık ise deklanşör sesi çıkar ve ekran görüntüsü, resim galerisine otomatik olarak kaydolur.

samsung-galaxy-s6-ekran-goruntusu-yakalama-nasil-yapilir-22

  • Görüntü alındığına dair bildirim çubuğunda bilgilendirme mesajı belirir.
  • Buradan veya Galeri’den ilgili görsele ulaşabilirsiniz.

Eğer kafa karışıklığı yaşıyorsanız aşağıdan videolu anlatıma göz atabilirsiniz.

El Kaydırma ile ekran görüntüsü alma nasıl yapılır?

Telefondaki fiziksel tuşları kullanarak ekran görüntüsü yakalama işlemini gerçekleştirebileceğiniz gibi elinizi kullanarak da aynı şeyi yapmanız mümkün. Bunun için öncelikli olarak; Ayarlar>Hareketler ve İşaretler>Ekranı yakalamak için avuç içinizle kaydırın seçeğinin önünde bulunan kutucuğu işaretleyin. Ardından hareketli resimdeki işlemi uygulayın.

galaxy-s6-ekran-goruntusu-yakalama-2

S6 ekran görüntüsü yakalama (Video)

Daha detaylı bilgi almak için yorum bölümünden karşılaştığınız sorunu dile getirebilirsiniz.

Galaxy S6 Edge ile ilgili diğer ayarlara ulaşmak için GALAXY S6 EDGE AYARLARI ‘na tıklayın.