LG G2 nasıl format atılır?

0
1463

Bu rehberimiz yardımıyla LG G2 D802 model cihazınıza donma, sistem çökmesi, yazılım ve uygulama hatası gibi problemlerle karşılaşıyorsanız nasıl formatlama yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz. LG tüm modellerinde olduğu gibi G2’de hard reset atma ve fabrika ayarlarına geri döndürme (soft reset) olmak üzere iki farklı şekilde LG G2 sıfırlama avantajını sunmaktadır. Telefona format atmak için aşağıdaki adımları gerçekleştirin.

Hard reset ile Android cihazların performansının arttırılması amaçlanır. Android telefonunuzun iç sistem yapısı yeniden oluşturulur ve malware yazılımlar, sistemsel hatalar ve diğer problemler giderilir. Ayrıca hard reset işlemi telefonu onarmanın en iyi yolu olabilir. Dahası, eğer cihazınızı satmak istiyorsanız veya arkadaşınızdan yeni bir telefon satın alacaksanız format atmak zorunlu bir ihtiyaç olmalıdır. Hard reset LG G2 kullanırken yavaş çalışıyorsa ve lag problemiyle karşılaşıyorsanız yine gerçekleştirilmesi gereken bir işlemdir.

Format atmadan önce yapılması gerekenler

 • Cihaz şarj seviyesi en az %50 olmalıdır.
 • Fabrika ayarlarına döndürme işleminin ardından tüm verileriniz silineceği için yedek almalısınız. Aksi takdirde fotoğraf, video ve diğer dökümanlarınız kalıcı olarak silinir ve dosya kurtarma işlemi gerçekleştirilemez.

LG G2 hard reset atma nasıl yapılır? 

Telefonu kapattıktan sonra cihazınızda bulunan fiziksel tuşlar yardımıyla cihazınızı formatlayabilirsiniz.

lg-g2-format

 • Telefonu kapalı konumda tutun.
 • Cihazın arkasında bulunan Güç (Power) düğmesi + Ses kısma tuşuna basılı tutun.
 • LG logosu çıkıncaya dek basın.
 • LG logosu görüntülendiğinde ses kısma+ses açma tuşlarına basılı tutun. (Eğer işe yaramazsa Power tuşuna basın.)
 • Karşınıza Factory Hard Reset menüsü çıkacaktır.
 • Erase all user data & restore default settings ? (Tüm kullanıcı verileri silinsin ve varsayılan ayarlara döndürülsün mü?) Ses kısma tuşuna basarak Yes’in üzerine gelin ve Power tuşuna basarak okeyleyin.
 • Ardından teyit etmek amaçlı sorulan soruyu yine aynı işlemleri uygulayarak onaylayın.
 • Sıfırlama işlemi başlayacaktır. Cihazınız yeniden başlatılıncaya dek hiçbir tuşa basmayın, telefonu kapanmaya zorlamayın.

LG G2 soft reset atma nasıl yapılır?

Telefonu kapalı konumda formatlamanın yanında, Fabrika Ayarları menüsünü kullanarak da ilk günkü haline döndürebilirsiniz. Bunun için;

 • Menü > Ayarlar > Genel > Yedekle ve Sıfırla > Fabrika verileri Sıfırla’ya gidin.
 • Herşeyi sil’e basın.

Not: Telefonun ekran kilidi şifresini üst üste yanlış girerek LG G2’yi bloke edebilir ve format atabilirsiniz.  LG G2’de ekran kilidi desenini unutmak ve G2’yi bloke etmek uygulamalara erişemiyorum, LG G2’ye telefona format atamıyorum bu sorunu nasıl çözebilirim diyen kullanıcılar için alternatif yöntemdir.

Dikkat: Bataryanızın pil gücü (mAH değeri) düşük ise %100 seviyesinde format atın. Eğer şarjınız 20-30 dakikadan uzun dayanmıyorsa yeni batarya ile format atmayı deneyin.

Önemli Uyarı: Format atmadan önce tüm verilerinizin yedeğini alın. Yapacağınız işlemlerden sitemiz sorumlu değildir. Daha fazla bilgi ve konuya ilişkin yardım almak için yorum panelimizi kullanabilirsiniz.