Find My Device İndir

0
53

Nedir?

2013 yılında Google tarafından uygulamaya konan Find My Device ( Cihazımı Bul ) uygulaması Android tabanlı telefonunuzu uzaktan bulma, silme ve kilitleme görevi görmektedir. Daha önceki adı Android Device Manager olan Find My Device ile kayıp telefonlarınızı kolayca kontrol edebilirsiniz. Telefonunuzun anlık konumunun bir harita üzerinde gösterildiği bu uygulama ile kayıp telefonunuzu haritada bulabilir, cihazınızdaki verileri uzaktan silebilir, Ses Çal özelliği ile telefonunuzun zil sesinin en yüksek derecede çalmasını sağlayabilirsiniz.

Ne işe yarar?

Find My Device ile kayıp telefonunuzu bulmak oldukça kolay bir hale geliyor. Android tabanlı cihazlarda kolaylıkla kullanabileceğiniz Find My Device uygulaması cihazınızın konumunu eş anlı olarak sizlere bildirmektedir. GPS sisteminin kullanıldığı uygulamayla kayıp telefon arama derdine son verebilirsiniz.

Neler sunuyor?

Find My Device uygulaması cihazınızın harita üzerinden tespit edilmesini sağlamakla beraber, kayıp telefonunuzun uzaktan kontrol edilebilmesine de imkan vermektedir. Wi-fi ağı, pil durumu gibi verilerin uzaktan görüntülenildiği uygulama ile telefon hafızasını da silebilir hatta telefonun zil sesini açabilirsiniz. Cihazınıza ait GPS sisteminin kullanıldığı bu işlemde aynı zamanda cihazınızın mobil veri özelliği de kullanılmaktadır. Cihazınızın uzaktan kontrol edilmesi internet aracılığı ile yapılmaktadır.

Özellikleri?

Google’ın Find My Device uygulamasının özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz:

-Telefon veya tabletinizin konumunu canlı olarak takip edebilir,

-Ses Çal özelliği ile cihazınızı en yüksek seviyede çaldırabilir,

-Cihazınıza uzaktan PIN, şifre koyarak cihazınızı kilitleyebilir,

-İstediğiniz telefona uzaktan mesaj gönderebilir,

-Cihazınızın hafızasında yer alan tüm bilgileri anında uzaktan silebilirsiniz.

Nasıl kullanılır?

Find My Device uygulamasını kullanabilmek için öncelikle Google hesabı açtırmanız gerekmektedir. Google Play Store’dan kolaylıkla indirebileceğiniz bu uygulamayı kontrol edebilmek için de Google hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra karşınıza bir harita gelecek ve cihazınızın konumu anında karşınızda olacaktır.

Nasıl indirilir?

Android tabanlı cihazlar ile kullanabileceğiniz Find My Device uygulaması ücretsiz olarak uygulama pazarında sizlere sunulmaktadır. Uygulama pazarının arama bölümüne Find My Device yazarak uygulamaya kolaylıkla erişebilirsiniz. Dosya boyutu ile cihazınızda fazla yer kaplamayan Find My Device, kayıp telefonlarınızı kolayca bulmanızı sağlayacak.

Google Play İçin İndir

 

Tıklayınız