Farklı hesaplarınızı Gmail ile bütünleştirme nasıl yapılır?

0
725

 

Eşsiz özellikleri nedeniyle Gmail harika bir e-posta servisidir. Size verdiği esneklik türü, Yahoo postası ve Hotmail gibi diğer hizmetlerde bulunamamaktadır. Burada elbette diğer posta hizmetlerinin illa iyi olmadığını iddia etmiyoruz. Ancak, özellikler ve yenilik konusunda Gmail her zaman önde gelmektedir.

Eğer hala Gmail kullanmıyorsanız tüm avantajlardan yararlanmak için Gmail‘e geçmeyi düşünmelisiniz. Ancak, Yahoo‘yu veya Hotmail‘i çağlardan beri kullanan biri için, farklı mail hesaplarını kontrol altında tutmak kolay değildir. Endişelenmeyin, bu hizmetleri kısa bir süre içinde bırakmak istemiyorsanız geçici çözümleriniz var.

Bir kere sürekli güncellenen ve cep telefonlarında anlık olarak takip edebilmenizin ve yönetilebilirliğin en yüksek olduğu, en iyi organize edilebilen bir uygulamada tüm maillerin birleştirilmiş olması tüm kafa karışıklığınızı giderecek ve farklı hesaplar kullanmak Gmail sayesinde elinizin altında olacaktır.

Yahoo postası ve Hotmail‘den Gmail‘e geçiş yapma söz konusu olduğunda eski e-posta hesabınızı Gmail ile entegre etmeniz gerektiğinden eski hesabınızın etkin olduğu ve oradaki postaları aldığınız sürece tek bir Gmail hesabından bu maillere ulaşmanız gerekecektir.

Hotmail hesabınızı Gmail hesabıyla bütünleştirmek için gerekenleri bu yazıda anlatacağız. Sayısız farklı mail hizmeti alıyor olabilirsiniz ancak tüm diğer mail hizmetleri için de yöntem bu konuda POP erişimi sağlayan diğer hizmetler için de aynıdır.

Yahoo / Hotmail hesabını Gmail hesabımdan çalıştırmak

Diğer posta hesaplarınızı doğrudan Gmail ara yüzünden çalıştırabilirsiniz. Bu posta hesaplarına tekrar tekrar giriş yapmanız gerekmez. Ayrıca, Gmail tüm eski e-postalarınızı doğrudan gelen kutusuna alabilir. Gmail‘den ve alıcıya e-posta gönderebilir ve gönderebilirsiniz.

1.Eğer yoksa yeni bir Gmail hesabı oluşturun.

  1. Gmail sayfasının sağ üst köşesinde verilen Ayarlar bağlantısını tıklayın.
  2. Hesaplar ve İçe Aktarma İşlemi sekmesine gidin. POP3 e-posta hesabı ekle’yi tıklayın.
  3. Yeni bir pencere açılır. Tüm postaları almak istediğiniz e-posta adresini girin. Toplam 5 farklı hesap ekleyebilirsiniz bu hesaplar aynı zamanda farklı Gmail hesaplarınıza da ait olabilir.
  4. İlgili POP ayarları için hangi mal hizmetini kullanıyorsanız, POP erişim ayarlarını öğrenmek için onlarla iletişime geçmeniz veya yardım sayfalarına göz atmanız yeterli olacaktır.

Doğru ayarları tamamladıktan sonra, “Hesap ekle” yi tıklayın.

  1. Gmail, eski e-postalarınızı kontrol etmeye başlayacaktır. Hotmail gelen kutunuza herhangi bir yeni posta gelirse, otomatik olarak Gmail gelen kutunuzda görünecektir.

Bu kadar. Başlangıçta Hotmail gelen kutunuza gelen bir postayı her cevapladığınızda, açılır menüden ilgili “gelen” adresini seçebilirsiniz.

Alıcı, onu bir Gmail hesabından yanıtladığınızı anlamaz

Ayrıca, bir etiket / klasör içinde organize edilen diğer hesabınızdan posta almak için filtreler ve etiketler de ayarlayabilirsiniz.

 

Tıklayınız