Facetime Görüntülü Görüşmeleri Nasıl Kaydedilir?

0
51

IPhone veya Mac’inizde bir FaceTime Çağrısı Nasıl Kaydedilir?

Uygulamanın sadeliği ve yakınlığı onu, özellikle yurt dışında yaşadığımız ve ailemizi çok sık göremediğimiz için, evimizde en çok kullanılan uygulamalardan biri haline getirdi. FaceTime konuşmaları, geçici olsa da, takılınca, arkadaşlarla ve ailelerle geçirdiği bu an, sonsuza dek yok oldu, zihnimiz dışında, bu konuşmanın anıları birkaç gün boyunca yaşayabilir ve sonra yavaş yavaş kaybolur.

Sonsuza dek devam etmek istediğimiz FaceTime için özel anlar var, örneğin, büyükanne ve büyükbabalarla görüntülü görüşme yaparken, çocuklar Noel Günü’nde hediyeleri açarken FaceTime bu anları birlikte geçirmemize izin veriyor, ancak onları kaydetmiyor ya da video ile yaptığımız gibi dijital bir kopyasını saklamıyor. Belirli konuşmaların kaydını tutmak istiyorsanız, iPhone, iPad ve Mac’inizde FaceTime için çağrılar ve görüşmeleri nasıl kaydedebileceğinizi göstereceğiz.

Mac’te FaceTime Çağrıları Nasıl Kaydedilir?

1) Mac’inizde FaceTime uygulamasını açın.

2) Mac’inizde de QuickTime uygulamasını açın ve bu uygulama ile ön planda Dosya> yeni ekran kaydetme böümüne gidin. İşin sırrı, face tıme görüntülü görüşmesinin bilgisayar ekranında gerçekleştiği bir ekran görüntüsü yakalayacağımızdır.

3) QuickTime penceresindeki küçük ok düğmesine tıklayın ve sesinizi kaydetmek için kullanmak istediğiniz mikrofonu seçin.harici vs. mikrofonunuz takılı değilse, büyük ihtimalle dahili Mikrofon kullanacaksınız.

4) Artık tüm bilgisayar ekranını veya sadece bir kısmını kaydetme seçeneğini alacaksınız. FaceTime’ı Mac’inizin tam ekranına koyacaksanız, tüm ekranı kaydetmek daha iyi bir fikir olabilir. Bu durumda ekranın herhangi bir yerini tıklamanız yeterlidir. Sadece ekranın belirli bir bölümünü kaydetmek istiyorsanız, ekranınızdaki bir kayıt alanını sürüklemek için farenizi kullanın. Fareyi serbest bıraktığınızda, ekran kaydı başlayacaktır.

5) Arkadaşınızı veya aile üyenizi arayarak FaceTime konuşmanızı başlatın.

6) Konuşma beklemede olduğunda, aramayı kapatın ve Mac‘inizin menü çubuğunda bulunan Stop (Durdur) düğmesine tıklayın.

7) QuickTime, önceden yaptığınız video kaydını otomatik olarak ön plana getirir. Buradan, Dosya> Kaydet’e giderek izleyebilecek ve bilgisayarınıza kaydedebileceksiniz.

IPhone ve ıpad‘de FaceTime çağrıları nasıl kaydedilir?

Apple, iOS 11’de iPhone veya iPad’inizin ekranını kaydetme seçeneğinin eklenmesine rağmen, ses kaydedemiyorsunuz, bu yüzden hedefimizin amacını ortadan kaldırıyor. Bu sınırlamanın üstesinden gelmek için, biraz farklı bir şekilde de olsa, yukarıda açıklanan aynı teknik tekniği kullanmalıyız.

1) iPhone’unuzu veya iPad’inizi, USB’den Yıldırım kablosuna kullanarak Mac’inize takın. Cihazınızın kilidinin açık olduğundan ve Ana ekranın görünür olduğundan emin olun.

2) Mac’inizde QuickTime uygulamasını başlatın.

3) Aktif uygulama olarak QuickTime ile Dosya> Yeni Film Kaydetme’ye gidin.

4) Görüntülenen pencerede, aşağı ok düğmesine tıklayın ve Kamera bölümünün altında iPhone veya iPad’inizi seçtiğinizden emin olun. Bunu yaparak, QuickTime’a iPhone veya iPad’inizin ekranında neler olduğunu kaydetmesini söyledik.

5) QuickTime’daki kırmızı kayıt düğmesine tıklayın, ardından FaceTime çağrınızı başlatın.

6) Arama ile bitirdiğinizde, telefonu kapatın, ardından kaydı durdurmak için aynı düğmeyi tıklayın. FaceTime kaydınız hemen kullanılabilir olacaktır. Buradan, kaydı bilgisayarınıza kaydetmek için Dosya> Kaydet’e gidin.

IPhone veya Mac’inizde bir FaceTime çağrısı yapmak gerçekten karmaşık bir işlem değildir, ancak biraz uğraşmanızı gerektirir. Muhtemelen Apple, gizlilik nedenleriyle FaceTime video görüşmelerini kaydetmeyi zorlaştırıyor. Bu politikasını değiştirene kadar, yukarıda açıklanan yöntemler yapılmalıdır.

 

Forum Sayfasına yönlendirileceksiniz

 

Son Konular