Facebook’u daha hızlı açın (Simply for Facebook)

0
354

Facebook , Android telefonlarda en çok batarya harcayan uygulamalardan biri. Çoğu telefon modellerinde yüklü olarak gelen Facebook uygulamasının kısa süreli kullanımı bile azımsanmayacak ölçüde pil tüketimine yol açıyor. Facebook’un daha az şarj harcaması için yapılabileceklerin başında Chrome Web Browser üzerinden giriş yapmak geliyor, ancak bu sefer de sekmeler arasında geçiş yapmak zorunda kalıyoruz veya Facebook’un orijinal uygulamasının sunduğu özelliklerden tam olarak yararlanamıyoruz.

İşte bu noktada devreye Simply for Facebook giriyor. Facebook’un tüm fonksiyonlarını kullanmamızı sağlayan ve Chrome tabanlı çalışan bu basit uygulama ile daha az pil harcamak ve Facebook’u etkin bir şekilde kullanmak mümkün. Üstelik telefonda az yer kaplayan Simply for Facebook’u kullanmaya başlamak için giriş yapmanız yeterli.

Düşük modelli cihazlarda da sorunsuz şekilde çalışan uygulamada bildirim izinlerini açık hale getirerek, gelen bildirimleri görüntüleyebilirsiniz. Facebook’ta daha az internet harcamak, az batarya gitsin isteyenler tercihlerini bu 3. parti yazılımından yana kullanabilirler. Ek olarak aynı ekranda iki uygulama açamayan kullanıcılar Chrome tabanlı olmasından dolayı ana ekrana Simply for FB ile bir başka uygulamayı ekleyebilirler. Uygulama ismini Facebook olarak değiştirerek daha hızlı erişim sağlayabilirler.

Simply for Facebook nasıl kurulur, kullanılır? (Resimli Anlatım)

Uygulamayı yüklemek için aşağıdaki bağlantıyı kullanın.

SIMPLY FOR FACEBOOK İNDİR

  • Simply uygulamasını başlatın.
  • Kullanıcı adı ve şifrenizi girin, Giriş Yap’a basın.
    facebook-for-simply-1
  •  Site seçeneklerini kullanarak bildirimleri etkin hale getirebilirsiniz.
  • Site ayarları’na gidin.
  • Bildirimler’e giderek “Engelle” olan seçimi “İzin ver” olarak değiştirin.
  • (Dilerseniz site ayarları üzerinden, örneğin; çıkış yaptıktan sonra, çerezleri temizleme özelliğini de kullanabilirsiniz. )

facebook-for-simply-2

Facebook çok pil harcıyor sorunu ile ilgili çözümler paylaşmaya devam edeceğiz. Daha fazla bilgi almak için yorum panelimizi kullanabilirsiniz.