Facebook’ta sayfa nasıl açılır? (Android)

0
3393

Facebook Cep Mobil uygulamasını, Android için indirerek pek çok yenilikten faydalanabilirsiniz. Bunlardan bir tanesi de Facebook’ta sayfa oluşturma. Eskiden kullanıcılar sayfa yaratmak için bilgisayardan veya tarayıcıdan giriş yapmak zorundaydı ancak gelen güncellemeler sonrasında telefon ya da tabletimizden yeni sayfa oluşturabiliyoruz. Peki telefondan Facebook sayfası nasıl açılır, sayfa yaratmak için ne yapmalıyım? İşte soruların yanıtı…

Telefonda Facebook sayfası nasıl oluşturulur? (Resimli anlatım)

Aşağıdaki adımları uygulayarak sayfa kurma, ayarlara gitme, istatistiklikleri görüntüleme ve diğer işlemlere ulaşabilirsiniz. Ekran görüntüsü Samsung Galaxy S5 cihazından alınmıştır. Ayarlama bazı cihazlarda farklılık gösterebilir.

 1. Facebook uygulamasını başlatın.
 2. Ana ekranda bulunan sarı renkle gösterilmiş, işlemler menüsüne gidin.
  facebook-ayarlar-1
 3. Aşağı inerek Sayfalar kısmında bulunan Sayfa Oluştur‘a basın.
  facebook-sayfa-yaratma-1
 4. Sayfa ismi, kategori ve alt kategori girerek Başla’ya basın.
  facebook-sayfa-yaratma-2
 5. Şimdi veya daha sonra sayfa bilgilerinizi doldurun. Sayfa amacı, varsa internet sitesi ve sayfanın kime ait olduğu bilgilerini kaydedin veya Geç’e basın.
  facebook-sayfa-yaratma-3
 6. Facebook Sayfa Kullanıcı adını girin.
  Uyarı: Kullanıcı adını sonradan 1 kez değiştirebilirsiniz.
  facebook-sayfa-yaratma-5
 7. Sayfa başarıyla oluşturuldu.
  facebook-sayfa-yaratma-6
 8. Ayarlar:
  Sayfa: Buradan paylaşım yapma, eylem çağrısı oluşturma, sayfa düzenleme, fotoğraf ekleme, kapak fotoğrafı ekleme gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.
  Hareketler: Bu kısımdan kullanıcı hareketlerine, gelen bildirim ve beğenilere, sayfadan bahseden ve paylaşım yapanlara ulaşabilirsiniz. Daha detaylı düzenleme ve ayarlama için Facebook Sayfa Yöneticisi indirebilirsiniz.
  İstatistikler: Sayfa raporlarına ulaşabilirsiniz.
  facebook-sayfa-yaratma-7

Gördüğünüz gibi Facebook sayfası açmak oldukça kolay bir işlem. Aklınızda takılan soruların yanıtını alabilmek adına yorum panelimizi kullanabilirsiniz.