Facebook videomu kimler izlemiş?

0
64772

Facebook bizlere gönderileri takip etme ve sosyal akışı görüntülemenin yanında bu akışa dahil olabileceğimiz özellikler de sunuyor. Facebook hesabımıza giriş yaparak metin, fotoğraf ve video paylaşımında bulunabilir, ana sayfa zaman tünelinde içeriğimizin görüntülenmesini sağlayabiliriz. Bunun yanında paylaşımlarımıza bakan kişilerin kim olduğunu yaptıkları yorumdan veya beğenme butonundan anlayabiliriz.

Peki resminize veya paylaştığınız videoya kimlerin baktığını nasıl öğrenebiliriz? Facebook’a veya sayfaya yüklenen videoyu izleyenlerin kimler olduğunu öğrenmemiz mümkün mü? Dilerseniz, “Facebook’ta videomu kimler görüntüledi?” sorusunun cevabına bakalım.

Facebook videomu kimler görüntüledi?

Facebook, Youtube’un ardından bünyesinde en çok video barındıran sosyal medya sitesi. Dakikada binlerce video yükleniyor ve bu videolar kullanıcıların izlenimine sunuluyor. Yüklenen videoların akıbeti ile ilgili bazı istatistiklere ulaşabiliyoruz. Kim tarafından hangi tarihte yüklendiğini, videoyu kaç kişinin beğendiğini, hatta videonun izlenme sayısını bile. Ancak bunun yanında “Paylaştığım videoma kimler bakmış?” sorusunun yanıtına ulaşabiliyor muyuz?

Üzülerek belirtmeliyiz ki Facebook videosu görüntüleyenleri görme şu an için mümkün değil. Facebook, kullanıcılarına böyle bir özellik sunmadığı gibi gelecek vakitte de böyle bir özelliği aktifleştirmek istemiyor.

Hesap hırsızlarına karşı dikkatli olun

Çeşitli platformlarda ve bazı sitelerde belirsiz kişiler Facebook profiline bakanları görme, videonuzu seyredenleri listeleme gibi aslı astarı olmayan çeşitli vaatlerde bulunuyor. Bunların bir doğruluk payı olmadığı gibi hesabınızın üçüncü kişilerce ele geçirilmesi olası bir ihtimal. Kişisel bilgilerinizi korumak sağlamak için bu tarz paylaşımlarda bulunan kişilere itimat etmeyin.