Facebook Rooms indir

0
473

Facebook, kendi sitesinde olanın dışında farklı özelliklerle dolu yepyeni bir uygulama geliştirdi: Rooms. Forum tarzı uygulama olan ve Facebook’un bünyesi altında bulunan Rooms ile kimliğinizi gizleyerek fikir paylaşımı yapabilecek, sohbet edebileceksiniz. Şuan Beta sürümde olan uygulamanın yalnızca iPhone ve iPad için indirilebilir sürümü bulunuyor.

facebook-rooms-indir-download-2

Adından da anlaşılağı üzere farklı odaların bulunduğu Rooms uygulamasında kendinize bir kullanıcı adı belirleyerek konuşmaya dahil oluyorsunuz. Facebook uygulamasındaki gibi de Gerçek ad ve Soyad kullanma zorunluluğu bulunmuyor. Facebook çıkardığı bu sohbet uygulamasıyla yakın gelecekte büyük bir patlamaya imza atarak Rooms’u en çok kullanılan ve indirilen uygulamalardan biri yapabilir.

Rooms ile yaşayabileceğiniz olası sorunları, problemleri veya karşılaşacağınız hataları giderebilmek için ise burada bir yardım merkezi kurulmuş. Facebook’un bünyesinde barındırdığı uygulamada kayıt olmak için bir Facebook hesabına veya e-posta adresine ihtiyaç duymadan hızlıca üye olabiliyoruz. Davet sistemi sayesinde arkadaşlarımızı kendi odalarımıza çağırabiliyoruz.

facebook-rooms-indir-download

Bunun yanında QR kodları kullanarak da davet etmek mümkün. Bazı odalarda ise davet sadece QR ile yollandığından kod okutma dışında bir giriş seçeğine sahip değiliz. Facebook Creative Labs’ın içinde yer alan Rooms uygulamasını buradan iOS işletim sistemine sahip iPhone veya iPad için indirebilirsiniz.

Not: Uygulamanın şuan için Android ve Windows Phone sürümleri bulunmamaktadır. Rooms’un yaptığı açıklamalar ve yeni gelen güncellemeler doğrultusunda indirme bağlantıları ve Android’in apk versiyonu paylaşılacaktır.