Facebook Reklam Yöneticisi indir

0
10

Nedir?

Facebook reklam yöneticisi facebook üzerinden reklam verilmesini sağlayan ve verilen reklamın istatistiklerinin takip edilmesini sağlayan iş uygulamasıdır.

Ne işe yarar?

Facebook platformunda reklam vermeyi ve reklamın istatistiklerinin takip edilmesini sağlar. Bu sayede reklamla ilgili olarak kontrolün elde bulundurulmasını amaçlar.

Neler sunuyor?

Reklam oluşturulabilir. Ürün mal ve hizmetler hakkında kampanyalar düzenlenebilir. Verilen reklamlardan 5 tanesine kadar yayan yana performans görülebilir. Sayfalar veya reklamlar arasında kolayca gezilebilir. Reklam hakkında anlık bildirimler alınarak, ipuçları ve tavsiyelerle reklam performansı geliştirilebilir.

Özellikleri?

Facebook, ınstagram ve Audıence Network kullanan kişilere yönelik olarak verilecek reklamlarda cihaz üzerinde bulunan video ve resimler kullanılarak reklam oluşturulabilir. Verilen reklamların performansları hakkında bildirimler ile geliştirme ipuçları anlık olarak iletilir. Reklamların düzenlenebilmesi, filtre yardımıyla hedef kişilerin seçilmesi, bu konudaki planları ve reklam bütçesi güncellenebilir. Reklam performansını hakkında yapılan güncel ölçüm sonuçları her zaman görerek başarının ölçülebilmesine imkan sağlar. Mobil cihazdan hesap ayarları ve harcamalar takip edilebildiği için kontrol elde bulundurulacaktır.

Nasıl kullanılır?

Android işletim sistemine sahip telefonlar için Google play store’dan ve ios işletim sistemine sahip telefonlar için Appstore’dan indirilebilir. Program indirildikten sonra kullanılabilmek için Facebook hesabı olması gerekmektedir. Facebook hesabı ile girildiğinde reklam oluştur tıklandığında reklam hedef kitlesinin yaş, cinsiyet, grup, yerleşim yerine göre seçilebilecektir. Ürün hakkında raporlama seçenekleri seçilerek hedef kitlenin etkileşime girmesi, eylemde bulunması, hangi kişiler tarafından görüldüğünü, kimler yönlendirilen sayfaya gittiğini, kimler alışveriş yaptığı görülebilecektir.

Reklam kampanyaları ile ilgili istatiksel veriler değerlendirilerek reklam kampanyasındaki hedef kitle değiştirilebilecektir. Ürünlerin ön plana çıkarılması için çeşitli seçenekler bulunmaktadır. Kampanya düzenleneme seçenekleri önerilen seçenekler arasından seçilebilir. Bütçe belirlenerek verilecek ipuçları ile reklam ücretinin hangi veriye göre ödeneceği belirlenebilir. Bu alanlardaki ipuçları ve öneriler sayesinde az maliyetle çok verim elde edilebilecek reklam oluşturma konusunda yönlendirmeler bulunmaktadır. Bütçeye para eklenebilmekte, reklam ayarları ile bütçe yönetilebilmektedir.

Nasıl indirilir?

Android işletim sistemi kullanan cihazlar için Google play store’dan ve İos işletim sistemine sahip cihazlardan Appstore’den ücretsiz olarak indirilebilmektedir.

Google Play İçin İndir

AppStore İçin İndir

 

Tıklayınız