Facebook Mobil uygulaması indir | Android

0
1369

Android için Facebook Mobil uygulamasını indir

Facebook Mobil uygulaması, en popüler sosyal medya sitelerinden biri olan Facebook‘un Android cihazlara ücretsiz olarak indirebileceğiniz versiyonudur. Tıpkı bilgisayarda yaptığınız gibi paylaşımları cep telefonunuz ya da tabletiniz üzerinden Facebook mobil aracılığıyla takip edebilirsiniz. Cepte Facebook’u taşımanıza olanak sağlayan uygulama sayesinde arkadaşlarınızla her daim iletişim içerisinde olabilir ve sevdiklerinizin, beğendiğiniz sayfaların, katıldığınız grupların paylaştıklarını görebilirsiniz.

Facebook Mobil Android özellikleri

Hayatımıza Facebook girdiğinden beri dünya ile daha çok içli dışlı olduk. Dünya genelindeki tüm olaylardan saniyesinde haberdar olabiliyoruz. Facebook Mobil sayesinde ise yapılan fotoğraf ve bağlantı paylaşımlarını görmemiz daha çabuk oluyor. Facebook Mobil sayesinde arkadaşlarımıza özel mesaj gönderebiliyor, yaptıkları paylaşımları beğenip altlarına yorum yapabiliyoruz. Bunun yanında kendimiz de paylaşımlar yapabiliyoruz. Durum güncellemeleri yazarak ruh halimizi belirtebiliyoruz.

facebook-logo-mobilgim

Arkadaşlarımızın profillerinde gezinebiliyor, iletişim bilgilerine, kendi hakkında ekledikleri bilgilere bir çırpıda ulaşabiliyoruz. Facebook’un bizler için yarattığı smileyleri (Resimli ifadeler) kullanmak da ayrı bir zevk.

facebook-mobil-indir-4

Tüm bu avantajların yanında, Facebook’ta sahip ya da yöneticisi olduğumuz sayfaları da Facebook Mobil Android uygulaması sayesinde daha detaylı inceleyebiliyoruz. Tıpkı Pc’de olduğu gibi sayfalarımızı dilediğimiz gibi yönetebiliyoruz. İstatistiksel verileri öğrenmek, sayfalarda paylaşım yapmak Facebook Mobil’de artık çok daha kolay.

Tasarım ve Arayüz

Oldukça şık ve sade bir görünüme sahip olan Facebook Mobil uygulamasında sağdan sola sıçramak,  Facebook içerisinde dolaşmak çok kolay. Mesajlar, Arkadaşlık İstekleri, Zaman Tünelini, Arama yapma gibi özelliklere bir çırpıda ulaşabilirsiniz. Bunun yanında sizin için önem teşkil edebilecek etkinliklere, katıldığını gruplara, eklediğiniz notlara ulaşmak yine çok basit.

facebook-mobil-indir-3

Sohbet özelliğini de gayet hoş bir yapıya sahip. Facebook Mobil ile çevrimiçi arkadaşlarımızı görebilir, onlarla vakit kaybetmeden sohbet etmeye başlayabiliriz. Bilgisayardaki gibi çok geniş kapsamlı olmasa bile uygulama bir telefon ya da tablet için üst düzey diyebiliriz. Kullanıcıların beğenilerini, zevklerini ve isteklerini dikkate alarak hazırlanan Facebook Mobil oldukça başarılı. Yapılan güncellemeler ve çıkarılan son sürümlerle Facebook Mobil gelişiyor daha da güzelleşiyor.

Facebook Android indir

Facebook Mobil uygulamasını Samsung Galaxy, HTC, LG, General Mobile Discovery, Huawei, Turkcell T, Vodafone Smart, Avea InTouch, Piranha, Sony Xperia ve diğer Android telefon veya tabletler için ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Google Play Market’e bağlanarak Facebook Mobil Android indirmek için buraya gitmeniz yeterli. Facebook Android apk sürümü olarak indirmek ve mobil cihazınıza yüklemek istiyorsanız buraya tıklayın.