Telefondaki resmi Facebook grupta paylaşma (Android)

0
852

Facebook uygulaması kullanıcılara telefonlarında bulunan fotoğrafları daha hızlı bir biçimde paylaşma olanağı sunuyor. Android içerisinde gelen fotoğraf paylaşma butonunu kullanarak daha hızlı resim paylaşımı yapmanız mümkün.

Facebook uygulamasının içerisinde de fotoğraf gönderme bağlantısını bulunuyor ancak uygulama üzerinden resim eklemek hem telefonun yavaşlamasına yol açıyor hem de albümlerde yükleme yapmak istediğiniz fotoğrafı bulmayı zorlaştırıyor. Üstelik daha pratik ve uygulayabileceğiniz farklı bir yöntem.

Nasıl yapılır? 

  • Grupta arkadaşlarınızla paylaşmak istediğiniz fotoğrafı seçmek üzere albümlere gidin. Üst kısımda siyah renk ile çerçevelenmiş “Hızlı Paylaş” simgesine dokunun.
    mobilgim-facebook-grupta-fotograf-paylasma-1
  • Paylaşmak istediğiniz sosyal bağlantı ikonuna, Facebook’a basın.mobilgim-facebook-grupta-fotograf-paylasma-3
  • Paylaşılacak Yer Facebook olarak seçili, Paylaşılan Kişiler’e basın.mobilgim-facebook-grupta-fotograf-paylasma-4
  • Fotoğrafın paylaşılmasını istediğiniz ortamı seçin. Hangi grupta paylaşmak istediğinizi seçin. Bunun için kenar çubuğunu veya Arama aracını kullanabilirsiniz.mobilgim-facebook-grupta-fotograf-paylasma-5

Bu yöntemi kullanarak kendi zaman tünelinizde, arkadaşınızın profilinde paylaşım yapabilirsiniz. Paylaşılacak Kişiler kısmından yakın civarda bulanan, akraba, memleket gibi kişiselleştirmeleri kullanarak hedef kitleyi belirleyebilirsiniz. Bunun yanında cihazınızda yüklü olan Messenger uygulaması ile ilgili olarak Hızlı Paylaş özelliğini kullanarak ilgili kişiye mesaj yoluyla görsel öge yollanabilir.

Konu ile ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak Facebook paylaşım ayarları hakkında yardım almak için yorum panelini kullanın.