Face Id Etkisizleştirildi (Çözümü)

0
339

İPhone X ile beraber ilk defa denenmeye başlayan FACE ID’de yaşanan sorunlar tartışmaları da beraberinde getirmiştir. Bu sorunlar kullanıcılar tarafından da forumlarda sık sık dile getirilmeye başlamıştır.

Peki, face ıd nedir? Ios 11.2 sürümünü yükleyen kullanıcılar FACE ID etkinleştiremez sorunu ile karşı karşıya kalmaktadır. Kullanıcıların çok sık dile getirdiği sorunların başında tarih değişikliği gelmektedir. Sorunun kaynağı da aslında budur.

Geçtiğimiz günlerde Iphone x kullanıcıları yaşadıkları sorunlar nedeni ile telefonlarındaki geçmişi değiştirmek zorunda kalmıştır. Bu durum da FACE ID’nin devre dışı kalmasına neden olmuştur. Bu durumdan rahatsız olan kişiler sorunun bir an önce çözümlenmesini beklemektedir.

Dijital hayattaki önemli bilgiler telefonda saklanmaktadır. Bu nedenle bilgilerin korunmasına büyük önem verilmelidir. Bunu sağlamak için parmak izi ile doğrulama yeniliğinin çıkarıldığı gibi Apple da FACE ID yüz tanıma yöntemi ile kimlik doğrulama sistemlerini geliştirmiştir. Kullanıcı dostu olarak hazırlanan bu programda yaşanan bazı sorunlar olsa da çığır aşan bir yenilik olduğu yadsınamaz.

Bu sorunu çözüme kavuşturmak için en son güncellemenin telefonunuza yüklendiğinden emin olun. Daha sonra ayarlar kısmından FACE ID-Parola bölümüne giderek kullanılmak istenen özellikleri etkinleştirin. Telefonun TrueDepth kamerasının herhangi bir şey ile önünün kapanıp kapanmadığını kontrol edin.

Bütün bunlar etkili olmaz ise ayarlar bölümünden FACE ID parola kısmına giderek FACE ID sıfırlama menüsünü seçin ve FACE ID ayarla kısmından yeniden bu özelliği ayarlayın. Bir diğer çözüm ise otomatik tarih-saat seçeneğini devreye alarak telefonu yeniden başlatmaktır.

 

Tıklayınız