Es File Explorer’a alternatif en iyi 4 dosya yönetici uygulaması | Android

1
985

Android’in eski tarihlerinde, ES File Explorer müzik, farklı uzantıları, diğer içerikleri düzenlemek ve dosyaları yönetmek alanlarında uzmanlaşmış olsa da bu dosya yönetici araca olan ilgili azaldı. Uygulama kapatıldığında kullanıcıyı rahatsız eden pop-up mesajlar da işin bir başka boyutu. Eğer cihazınızda Es File Explorer bulunuyorsa kaldırmanızı öneriyoruz. Çünkü bu araçtan çok daha kaliteli, daha iyi tasarlanmış ve kullanımı kolay uygulamalar bulunuyor.

1- Solid Explorer

Temiz bir arayüze ve gelişmiş seçeneklere sahip olan Solid, Es File Explorer’a göre daha düzenli bir uygulama. Solid’de bulunan bölmeler sayesinde dosya transferi de oldukça kolay. Ayrıca geliştiriciler için gelen havalı eklentiler cloud servislerine erişim  sağlıyor. 

Solid Explorer File Manager
Solid Explorer File Manager
Developer: NeatBytes
Price: Free

2- Cabinetcabinet-0

Solid Explorer ile neredeyse aynı özelliklere sahip olan Cabinet temiz ve materyal dizayn görünümlü. Ücretsiz hizmet veren Cabinet Google Play Store’da bulunmuyor. Bu sebeple apkmirror üzerinden apk sürümüne sahip olabilirsiniz.

cabinet-apk-download

3-  Total Commandertotal-commander-0

Total Commander bir diğer ücretsiz uygulama. Telefonda mevcut olan dosya yöneticisinin aksine çok daha gelişmiş yönetim sistemi sunan ve cihazını birazcık daha kurcalamak isteyen meraklıların tercihi olabilir.  Ağ depolama ve bulut depolama desteği sunan uygulamanın içinde programlamacılar için de text editörü bulunuyor. 

Total Commander - file manager
Total Commander - file manager

4- File Manager by Asus

Adından da anlaşılacağı üzere Zenfone cihazlar için Asus tarafından geliştirilen dosya yöneticisi Google Play uygulama mağazasında da yer alıyor. Google Drive, Dropbox, OneDrive ve Asus’un kendi bulut depolama desteğinin sunulduğu uygulamada .zip ve .rar dosyaları açılabiliyor ve rahatlıkla çıkartılıyor. Ek olarak uygulama içerisinde reklam bulunmuyor. Bu da sade ve temiz görünümlü bir yönetim aracı olduğunu gösteriyor. 

Dosya Yöneticisi
Dosya Yöneticisi

Bu uygulamalardan en çok hangisini sevdiniz? Bunların dışında Android için en iyisi olabileceğini düşündüğünüz ya da kullandığınız dosya yönetici uygulaması hangisi?

 

Tıklayınız