En iyi not tutma uygulamaları

0
1203

Aşağıda telefonunuzda kullanabileceğiniz not tutma uygulamalarından en çok tercih edilenleri açıklamaya çalıştık. Hepsi de bir ya da birkaç konuda avantajı ya da dezavantajlıdır.

İhtiyacınız olan not tutma uygulamasını ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçebilmeniz için bu makaleyi hazırladık.

İşte kullanabileceğiniz ve geniş kitleler tarafından kabul edilmiş en iyi not tutma uygulamaları;

Google keep

Google Keep, notları, listeleri, fotoğrafları ve sesleri kaydetmek için Google’ın ücretsiz not tutma uygulamasıdır. Hem Android hem de iOS’da kullanılabilir. OneNote veya Evernote gibi karmaşık not uygulamalarından daha basit ve Simplenote gibi basit bir uygulamadan daha işlevseldir.

Kolay bir biçimde notlarınızı organize edebilir, güçlü bir arama motoruyla herhangi bir şeyi arayabilir, notlarınızı başkalarıyla paylaşabilirsiniz ve her şey Google hesabınıza senkronize edilebilir.

Evernote ve OneNote’dan farklı olarak, Keep’i nasıl kullanacağınızı öğrenmek için çok fazla zaman harcamanıza gerek yoktur.

Ayrıca, Google hizmetlerine de iyi bir şekilde bağlanmıştır; bu nedenle, Google Drive ile doğrudan entegrasyon bulunmamasına rağmen, Gmail e-postalarının sorunsuz şekilde kaydettirilmesi ile sorun çözülebiliyor.

Keep’in metni biçimlendirememeniz, notları farklı klasörler halinde düzenleyememeniz gibi sıkıntıları var.

Keep, notları bulmak için arama fonksiyonunu kullanmayı sevmeyen ve genel olarak not almayı çok fazla detaylandırmadan hızlıca kayıt için kullanan kişilere yönelik tavsiye edilebilecek bir uygulamadır.

Google Keep - not ve listeler
Google Keep - not ve listeler
Developer: Google LLC
Price: Free
Google Keep
Google Keep
Developer: Google, Inc.
Price: Free

Evernote

Evernote uzun zamandır özellikle öğrenciler arasında popüler ve nasıl kullanacağınızı her zaman açık şekilde anlatmasa da, bir kere alıştıktan sonra, Evernote her şeyi not almak için harika bir uygulamadır.

Evernote, ününü hak ettiği gibi çok şey yapar. Zengin metin, biçimlendirilmiş notlar ve resimler gibi temel özelliklerin üstünde, uygulama içi resim açıklamaları, kâğıt veya beyaz tahtaları taramak için OCR desteği, e-posta entegrasyonu, kolay not paylaşımı, web kırpma aracı ve tonlarca düzenleme aracı bulunur.

Evernote yaygın bir uygulama ve bu nedenle Windows ve Mac’te sürekli gelişen bir arayüze ve Android ve iOS’da sıklıkla yeni özellikler ile güncellenen mobil bir uygulamadır.

Ancak, özellikle eski cihazlarda kullanmaya çalışıyorsanız, biraz yavaş ve hantal olabilir.

Evernote
Evernote
Developer:
Price: Free+
Evernote
Evernote
Price: Free

Onenote

Microsoft’un OneNote’u son yıllarda hızlı bir yol kat etti ve özelliklerde Evernote ile kolaylıkla başa çıkmaya başladı. OneNote, Microsoft Office’in bir parçası olmasına rağmen, hala tamamen ücretsiz olduğu için mükemmel bir seçenek. İşlerinizin çoğunda Microsoft Office’i zaten kullanıyorsanız daha da cazip hale geliyor. OneNote, bir masaüstü uygulaması ve bir web uygulaması olduğu gibi Android ve iOS için de mevcuttur.

Aktif olarak Microsoft Office’i kullanıyorsanız, OneNote gerçekten bir adım daha ön planda, çünkü tüm uygulamaları bir araya getiriyor. Tabloları Excel’den gömebilir, klipleri e-postalardan çekebilir veya araştırmayı Word’e bağlayabilirsiniz. OneNote ayrıca, görüntüleri nota alma, doğrudan bir kalem ile not çizme, notlara ses kaydetme ve herhangi bir tarayıcıdaki bağlantıları kolayca kaydetme gibi bir çok Özelliğe sahip. Ayrıca notlarınızı diğer arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.

Microsoft OneNote
Microsoft OneNote
Price: Free
Microsoft OneNote
Microsoft OneNote
Price: Free

ColorNote Notlar

Yukarıda saydığımız gibi Android için çok sayıda not alma uygulaması var, ancak Colornote not almayı kolay ve eğlenceli hale getiren birkaç benzersiz özelliğe sahip. Uygulamanın kendisi not alma, kaydetme ve düzenleme işlemlerini kolaylaştırıyor ancak notlarınızı ana ekranınıza kolay erişim için widget olarak koyabiliyor.

Colornote, ana ekranınızdan nota hızlıca erişmenizi sağlamak için basit, renk kodlu bir not alma uygulamasıdır. Colornote ücretsizdir ve notlarınızı inanılmaz derecede kolay alarak ve düzenlemenizi sağlar.

ColorNote Notlar Notepad Not
ColorNote Notlar Notepad Not
Developer: Notes
Price: Free

Tıklayınız