Ello ortalığı kasıp kavuruyor; Hello, Peki ya nedir o Ello?

0
437

İnternet sitelerine bir yenisi daha eklendi: Ello. Sosyal medya sitesi olarak kendisini tanıtan, Twitter ve Facebook karışımı olduğu düşünülen Ello için 1 milyon kişi sırada bekliyor.

Ello nedir?

Ello, Facebook karşıtı olan kullanıcılar için ideal olabileceğini düşündüğümüz bir sitedir. Henüz beta aşamasında olan ve testlere tabi tutulan Ello.co daha az karmaşık olmayı ve kullanıcılarına reklamsız hizmet vermeyi amaçlamaktadır. Bildiğiniz üzere Facebook, reklam uygulamaları, sağda solda çıkan reklamlar ve viral reklamlar olmak üzere bizleri üç yerden kölesi haline  getirmeye çalışıyor. Bunu koz olarak eline geçiren Ello ekibi bir manifesto hazırlayarak tüm internet kullanıcılarına seslendi.ello-nedir-mobilgim

Ello nasıl bir sitedir?

Gayet basit bir tasarımı ve kullanıcıyı rahatsız etmeyen bir görüntüye sahip olan Ello, şimdilik beta sürümüyle yalnızca arkadaşlar, noise, resim ekleme, durum paylaşma gibi özellikleri barındırıyor. Yalnızca siyah ve beyaz tonlarının kullanıldığı site hem Twitter’a hem de Facebook’a benziyor.

ello-kayit-ol-nedir-mobilgim

Ello’ya nasıl kayıt olabilirim?

Ello sitesi referans ya da davetiye kodu sistemiyle kayıt olunabilen bir sistemdir.

Ello’dan davetiye talep edebilmek için buraya tıklayabilirsiniz. Yok ben uzun süre bekleyemem hemen kayıt olmam lazım diyorsanız, buradan Ello hakkında daha detaylı bilgiler veren siteye gidebilirsiniz.  Ello’ya giriş yapmak ve sitenin içerisinde gezinmek için ise buraya göz atabilirsiniz.

Ello ücretli mi?

Sosyal medya sitelerinde sıkça paylaşılan ve haberlerde yer verilen Ello’da üyeliğin 2 dolar olduğu söyleniyor. Ancak edindiğimiz bilgilere ve yaptığımız denemelere göre Ello’ya ücretsiz giriş yapmak mümkün görünüyor. Yukarıda size bağlantı adresini verdiğimiz Ellouyeol.com sitesinden bu konuda daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ello uygulaması var mı?

Taptazecik bir site olan Ello Beta’nın uygulaması şuanda mevcut değildir. Ancak siteye ileride yoğun talep olursa sitenin uygulama versiyonunun çıkması kaçınılmaz. Eğer site tutar da millet Ello’ya akın ederse Android, iOS, Windowsphone ve diğer işletim sistemine sahip telefon veya tabletler için Ello uygulamasını indirmek gerçek olabilir.

Ello hakkındaki görüşlerinizi yorum kutucuğuna yazabilirsiniz…