Electroneum indir

0
32

Electroneum, son zamanlarda oldukça yaygın kullanılan bir dijital para birimidir. Dijital paralar akıllı bilgisayarlar ile üretilebilen kripto para, bir diğer anlamıyla ise coindir.

Nedir?

Üretilen her dijital paranın dolar, euro gibi karşılığı bulunmaktadır. Diğer para birimlerine de çevrilebilir. İlk üretilen kripto para Bitcoin olmakla birlikte arz-talep meselesi ile yerini alt coinlere bırakmıştır. Dünyada sadece 21 tane çıkarılabilir olan Bitcoin, arz ve talep oluşturması nedeniyle kripto paralar oldukça yaygın hal almıştır. Ancak bazı ülkeler kripto paraları kabul etmemektedir. Tek nedenleri kara para aklama olayları, vergi kaçakçılığı gibi sorunlarla karşılaşmak istemedikleri içindir. Bir merkezinin olmaması nedeniyle biri tarafından çalınma ihtimali yoktur.

Ne İşe Yarar?

Kripto paralar yüzlerce türü olmasına karşın belli bir zaman diliminde belirli miktarlarda üretimi sağlanmaktadır. Bu nedenle dijital paralar, dünyadaki fiziki paralardan daha çok ilgi görmüştür. Bir merkez ya da banka tarafından kontrol edilemediği için alışverişler alıcı ve satıcı arasında geçmektedir.

Neler Sunuyor?

Artan talepler doğrultusunda internet sitelerinde ödeme yöntemi olarak kullanılmaya başlandı. Yurt dışında mekanlar sanal para birimi ile ödeme kabul etmektedir. Güvenli uygulamalar sayesinde electroneum alıp satabilir veya diğer kripto para birimine dönüştürebilirsiniz. Anlık takip sağlayan bu uygulamalar sayesinde kripto paralarınız da dönüşüm yapabilirsiniz.

Özellikleri?

Electroneum, mobil tabanlı bir sisteme sahiptir. İlk kez İngilizler tarafından bulunmuştur. Mobil tabanlı sisteme sahip oluşu nedeniyle kolayca para transferi ve cüzdan yönetimi ise tek bir uygulama sayesinde yapılabilmektedir. Dolaşımda olan coin sayısı binlerce olduğu için fiyatı bitcoin gibi yükselemeyecektir. Bunun yanında kullanımı ve edinilmesini kolaylaştırmak adına akıllı telefonlarda sanal madencilik uygulaması yapılmaktadır.

Nasıl Kullanılır?

Taşıması ve saklaması diğer fiziki paralardan oldukça kolay olduğu için insanlar tarafından tercih edilmektedir. Bilgi işlem hızının yüksek olması ve kolay para transferleri sayesinde para çalınması veya kaybolma ihtimali söz konusu değildir. Bunun yanında cüzdan yönetimi de sağlamaktadır. Mobil tabanlı bir işlem yapısına sahip olması nedeniyle ulaşılabilirliği kolaydır.

Nasıl İndirilir?

Electroneum ancak yasal resmi sitesinden indirilmelidir. Mobil tabanlı veri tabanına sahip oluşu nedeniyle cüzdan yönetimi sağlayabilir, hızlı para transferleri gerçekleştirebilirsiniz.

Google Play İçin İndir

 

Tıklayınız