Drone Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

0
32

Drone Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Son dönemlerin teknoloji harikalarından bir tanesi olarak özellikle fotoğrafçılıkla ilgisi olan bireylerin dikkatini çeken dronelar 100 TL’den başlayarak yaklaşık 25.000 TL değerine kadar teknoloji marketlerinde yerlerini almış durumda. Drone uzaktan kumanda ile kontrol edilebilen ve bir kamera ile birlikte gerek fotoğraf çekebilme, gerekse de kamera kaydı alabilme özelliğine sahip olan bir araç.

Televizyon sektöründe çekim esnalarında oldukça iş gören bu aracı gündelik hayata geçirmek için üretici firmaların fiyatları ortalama seviyelere düşürerek piyasaya çıkardığı görülüyor. Drone satın almaya karar vermekle satın alımı yapmak arasında ise oldukça ince bir çizgi bulunuyor. Drone modellerine ait piyasa içerisinde yer alan yüzlerce marka, model ve özellikler bulunduğu için bireyin satın almadan önce belirli bir piyasa araştırması yapması gerekiyor.

Drone İncelemesi Yapmak

Tasarım açısından birçok farklı model çeşidine sahip olan dronelar için bireyin kendi zevkine uygun olan bir modeli tercih etmesi kullanırken daha fazla zevk almasına yardımcı olur. Drone özelliklerine bakmadan önce görsel açıdan hangi modelin istendiğine karar verilmesi birey açısından alım işleminin kolaylaşması demek. 4 pervanesi olan Quadcopter modeli ve tek kanatlı Parrot modeli bireyler tarafından en çok tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Kullanıcıların bu anlamda bütçelerine uygun olan modeli seçmesi de önemli.

Bütçeye Uygun Modeli Seçmek

Drone satın alımı yaparken bütçeye uygunluk konusu önemli bir durum olup alım işleminin yapılabilmesi için iyi bir piyasa araştırmasının yapılması gerekir. 100 TL’den başlayarak 25.000 TL’ye kadar uzanan bir geniş çaplı market ağının internet sitelerinde bulunuyor olması kullanıcıların tercihlerini zorlarken aynı zamanda bütçe seçimi aralığı yapılarak size hitap eden bir drone bulabilmeniz sağlanır. Quadcopter 4 pervaneli drone modelleri her ne kadar görünüş açısından estetik dursa da fiyatları ile kullanıcıları zorlayacak bir alana sahipler. Bunun yerine Alve model ürünler tercih edilerek ortalama bir fiyat üzerinden drone satın alımı sağlanabilir.

Kamera Modellerini İncelemek

Droneların ayrılmaz bir parçası olarak kameralar kullanım esnasında bireyin net bir görüntü alabilmesi için oldukça önemlidir. Gerek marketlerden gerekse de internet alışverişi üzerinden yapılacak olan drone satın alımlarında kamera modellerini incelemek önemli olup kalitesi düşük olan bir kamera ile drone kullanımına gidilmemesi gerekir. Drone hareket ettiği esnada kameradan net görüntüler alabilmek ve gerek video çekiminde gerekse de video çekiminde görselliğin bozulmaması gerekir.

Fiyatların artışı ile kamera kalitesinin de artışının aynı oranda arttığı görülmekle birlikte profesyonel bir şekilde görsel almak isteyen kullanıcıların ortalama fiyatlar ile birlikte üzerindeki modellere bakmaları gerekecektir. Sadece eğlence amaçlı kullanacak olan bireylerin ise istedikleri her modeli alma gibi bir şansları bulunur. Kameralar dronelar için oldukça önemli bir parça olup kalitesine dikkat edilmelidir.

 

Tıklayınız