Djı Phantom 4 Pro Obsidian Multikopter Teknik Özellikleri ve Kutu içeriği

0
17

Dji phantom 4 pro özellikleri ve satış fiyatı açısından drone dünyasının en ileri sevilerinde olan bir ürün olarak karşımıza çıkmakta. DJI şirketi kendi dünyasında yaşayan ve sadece kendisi ile rekabeti ön gören bir pazarlama stratejisi belirledi ve her seferinde seviyesini yukarı çekmek için çaba sarf ediyor. DJI şirketi dji phantom 4 pro ile yeniden kendini ispatlayarak kendini hatırlattı. Yeni nesil drone olan djı phantom 4 pro gelişen şöyle karşımıza çıkıyor:

Djı Phantom 4 Pro Obsidian Multikopter ÖZELLİKLERİ  Nelerdir?

Kamera, Djı phantom 4 pro’nun teknik özellikleri olarak ilk kamerasına bakalım. Fotoğrafta başarısını devam ettiren phantom 4 pro 20 megapiksel ile fotoğraf çekiyor. 11.6 duruş dinamik aralığı ve 1″ inç CMOS sensörü mevcut. Bu drone de bir fonksiyon var ki, kamera seri bir şekilde ilerlerken veya hareketli bir objeyi çekerken size çok daha kolay ve pratik bir mekanik perde özelliğini geliştirmiş.

Bunun dışında 11,6 stop dinamik referansı sayesinde geniş açık kadraj da çalışırken patlayan görüntü problemi daha az ortaya çıkacaktır. Zihninizde daha iyi canlansın diye şunu diyebiliriz ki Canon 5D Mark III ile benzer bir dinamik referansı mevcut.

Genellikle droneler de hareketli bir biçimde fotoğraf çekme işlemini yaparken hafif titreme problemi yaşanabiliyor. Bu duruma jöle etkisi de deniyor. Phantom 4 pro’da bu jöle etkisi, mekanik perde fonksiyonu ile birlikte minimuma iniyor. Bunun yanı sıra phantom 4 pro lensin diyafram açıklığını manuel bir şekilde ayarlanmasına imkân veriyor. Bu özellikte drone pilotlarına çektikleri fotoğrafları üzerinde alan derinliği kapsamında daha detaylı çalışma yapabilecekleri bir fırsat sunuyor. Daha iyi kamerası olan phantom 4 pro burs modundayken saniye bazında 14 fotoğraf kaydedebiliyor ve aynı mod da 60fps slow motion video görüntü kaydedebiliyor.

Çarpmayı Azaltıcı Sensörler, Phantom 4 pro çarpmayı azaltıcı sensörlerini oldukça geliştirmiş. DJI şirketinin daha önce çıkardığı drone modellerinde çarpmayı engelleyici sensörler bulunmaktaydı fakat düz bir şekilde ilerlerken sensörlerden fayda sağlanabiliyordu. Phantom 4 pro’da ise drone’nun her tarafına sensörler yerleştirilmiş durumda. Aşağı yukarı, ileri geri hangi yöne giderseniz gidin engel tespit ettiği takdirde size uyarı mesajı verecektir. Yani phantom 4 pro gözünü kapatmış her şekilde ölüme giden bir koyun değil ilk etapta kendini düşünen bir yapay zekâ örneği.

4K Video, İlerletilmiş video işleme fonksiyonu ile birlikte video kayıtlarınızı 100Mbps bitrate DCI 4K/60fps (4096×2160/60fps) kaydederken, üst düzey bir çözünürlükte yavaş video kayıtları da yapabilirsiniz.

Dahili Ekran, Phantom 4 pro ile gelen bir başka yeni özellik ise dahili ekran kumanda sistemi. Bu dahili ekranın ek özelliği bir mobil cihaz ekranında çok daha üst düzey bir parlaklığa sahip olması. Bu özellik sayesinde, güneşin yoğun olduğu çekim günlerinde, çektiğimiz görüntüleri daha iyi seçebilirken yanımızda bulundurduğumuz mobil cihazlarımızın (telefon, tablet vs.) pilini de harcamamış olacağız. Kutu içeriği oldukça zengin olan phantom 4 pro Teknolojide yeni bir ufuk açacak.

Djı Phantom 4 Pro Obsidian Multikopter TEKNİK ÖZELLİKLERİ Nelerdir?

-Üst düzey bir kamera

-Artırılmış çarpma önleyici sensör yapısı

-Oldukça uzun ömürlü pil tüketimi

-Daha üst düzey akıllı uçuş seviyeleri

Djı Phantom 4 Pro Obsidian Multikopter Kutu İçeriğinde Neler var?

-Djı Phantom 4 Pro Obsidian Multikopter

-4 tane pervane

-Pili şarj aleti için AC kablo ve pil şarj aleti

-Şarj aleti kablosu

-16 GB microSD hafıza kartı

-Uzaktan kumanda

-Taşıma çantası

-Mikro-USB kablo

Djı Phantom 4 Pro Obsidian Multikopter YAKLAŞIK FİYATI Ne kadar?

Bu teknoloji harikasının yaklaşık fiyatı Amerika’da 1,499$ şeklinde duyuruldu. Türkiye’deki fiyatı konusunda net bir bilgi olmamakla beraber, Döviz kuru olarak doların yüksek olduğu ülkemizde biraz pahalıya mal olacağa benziyor.

 

Tıklayınız