Djı Phantom 4 Advanced Multikopter Teknik Özellikleri ve Kutu içeriği

0
61

Drone teknolojisinin hızlı gelişimine ayak uyduran DJI Phantom 4 Advanced Multikopter / Drone 3 eksenli gimbal ile 1 20 MP CMOS sensörü sayesinde etkili video çekim özelliğini ön plana çıkarmaktadır. Emsallerinden farklı olarak görüş sensörleri ile değişik ve geniş açılardan çarpma etkisini algılamaktadır. Sahip olduğu bu sensör sayesinde GPS kullanılmadığı durumlarda 2 yönlü engel tanıma ve tespit yapabilme özelliği göz doldurmaktadır. Kullanımını ve taşınmasını kolaylaştırmak için daha hafif yapılı hale getirilen sert gövdesi titanyum ve magnezyum karışımı bir gövdeye sahiptir. Sport modda ulaşabileceği hız rakiplerine göre oldukça yüksektir.

Djı Phantom 4 Advanced Multikopter Özellikleri Nelerdir?  

DJI Phantom 4 Advanced Multikopter / Drone özellikleri acısından en çok tercih edilme sebebi sahip olduğu 1 20 MP CMOS sensör özellikli kamerası ve 8 element ve 7 grup özelliğine sahip lens olmaktadır. Bu özellikleri sayesinde rolling shutter hatalarını ortadan kaldırmaktadır. DJI Phantom 4 Advanced Multikopter / Drone sensörü diğer emsallerinden 4 kat daha geniş yapıdadır. Bu sayede daha geniş piksel boyutu kullanırken kontrastıyla görüntü kalitesi beklenilen en yüksek seviyeye kadar çıkmaktadır.

Video kayıt yetenekleriyle 100 mbps bit değerlerini destekleyerek güçlü video işleme işlemini yapabilme yeteneğine sahiptir. Ayrıca geliştirilmiş sensör yetenekleri sayesinde ve son derece geliştirilmiş işlemci desteği ile yakalanan tüm noktaların en ince detayına kadar post-prodüksiyon işlemesini en kaliteli şekilde yapılmasında destek sağlamaktadır. Renk işleme konusunda D-log modunda çalıştırıldığında yüksek bir dinamik aralığında kayıt alma yeteneğine sahiptir.

Drone teknolojisinde hız yükseldikçe çekim kalitesinin de arttırılması önemli bir konu haline gelmiştir. Bu sorunu ortadan kaldırmak için DJI Phantom 4 Advanced Multikopter / Drone mekanik perde ve açık yapıda diyafram özelliğine sahip lens kullanarak gerekli çekim kalitesini elde etmiş durumdadır. Kullanılan bu mekanik perde objelerin çekimi sırasında ortaya çıkan jello effect/motion blur hatalarını tamamen ortadan kaldırmaktadır.

Djı Phantom 4 Advanced Multikopter Teknik özellikleri Nelerdir ?

1 20 MP CMOS sensör

5 adet görüş sensörü

Çarpma önleyici sistem

İç mekan uçuş sistemi

72 km/saat hız

4 K 60fps video çekimi

20 MP fotoğraf çekimi

ISO 12800 kontrast

H.264/H.265 4 K video kayıt

f/2.8 24 mm geniş açılı lens

Djı Phantom 4 Advanced Multikopter Kutu İçeriğinde Neler var?

DJI Phantom 4 Advanced Multikopter / Drone

4 adet yedek pervane

Akıllı batarya

Gimbal tutacağı

Güç adaptörü

USB kablosu

Taşıma çantası

GL300C uzaktan kumanda

16 GB micro SD hafıza kartı

Djı Phantom 4 Advanced Multikopter Yaklaşık Fiyatı ne kadardır?

DJI Phantom 4 Advanced Multikopter / Drone yaklaşık fiyatı kredi kartlarına uygulanan değişik taksit seçenekleri ile ortaya çıkan yaklaşık 5749 TL ile 7499 TL arasında satışa sunulmaktadır.

 

Tıklayınız