Djı Mavic Pro Platinum 4K Drone Teknik Özellikleri ve Kutu içeriği

0
39

Djı Mavic Pro Platinum 4K Drone Özellikleri Nelerdir?

Dünyanın büyük drone üreticisi olan DJI’ın çıkardığı en küçük drone’dır. DJI’ın diğer bir ürünü olan Phantom 4’ün neredeyse yarısı kadarınca hafif DJI Mavic Pro Platinum, pili takılı haldeyken tam 743 gram ağırlığa ulaşmaktadır. Çok küçük boyuta sahip olan bu drone, GoPro Karma’da olduğu gibi katlanıyor ve bu özelliği sayesinde küçük bir çanta içerisinde taşınabiliyor.

Sessiz uçuş özelliğine sahip bu drone, 4 dB ses seviyesinde çalışan gelişmiş pervane yapısına sahiptir. Bu yeni kanat türü, FOC ESC isimli teknoloji sayesinde kanat gücü artırılarak, düşük ses seviyesinde çalıştırılıyor. Pervanelerin altında 3830 mAH’lik bir batarya bulunmaktadır. Bataryanın üzerinde, batarya seviyesini gösteren led ışıklar bulunmaktadır.

Drone’un ön ve alt kısmında 5 adet sensör bulunmaktadır. Bu sensörler drone’un çevresinde 3 boyutlu bir sanal alan oluşturarak, drone’u çarpmalara karşı korumaktadır. Bu sistem sayesinde drone kapalı alanlarda bile güvenle kullanılmaktadır. 5 adet sensöre ek olarak üzerinde ayrıca 2 adet hareket sensörü de bulunmaktadır. Hareket sensörlerinin 2 adet olmasının nedeni, biri bozulduğu zaman diğerinin kullanıcıya güvenli uçuş sağlaması hedeflenmiştir.

Sport moduna alındığında saatte 65 km hıza ulaşan bu makinenin uçuş mesafesi 13 km’dir. Kullanıcı tarafından bu sınırlar kısaltılabilmektedir. Drone üzerinde bulunan 3 akslı gimbal sayesinde kamera hareketleri kolayca gerçekleştirilebilmektedir. Bu gimbal dikey olarak 140 derece, yatay olarak 90 derecelik hareket özelliklerine sahiptir.

12.3 megapixsel kameraya sahip bu drone, C4K (4096×2160) ve UHD(4K 3840×2160) çözünürlüğüne sahip 4K video kaydı yapabilmektedir. Ayrıca bu kamera Full HD slow-motion kayıt yapma özelliğine de sahiptir.

DJI Mavic Pro Platinum, Active Track, Tap FLY, Otomatik İniş Kalkış, Otomatik Eve Dönüş gibi özelliklere sahiptir. Ayrıca yanında VR gözlüğü de sunmaktadır. Bu gözlük sayesinde, uçuşun hiç bir detayı kaçırılmadan çekimler yapılabilmektedir.

Djı Mavic Pro Platinum 4K Drone Teknik Özellikleri Nelerdir?

– 1/23″ (CMOS) – 12 MP kamera

– HD – FHD – 2.7K – 4K – C4K kamera modu

– 3830 mAh gücünde batarya

– 743 gram ağrılık

– Maksimum 30 dakika uçuş süresi

– Rüzgarsız ve spor modunda 65 km maksimum hız

– Maksimum irtifa 5000 metre

– 30 metre engel algılayıcı sensör mesafesi

– 0° – 40° C çalışma sıcaklığı

– DJI APP entegre yazılımı

Djı Mavic Pro Platinum 4K Drone Kutu İçeriğinde Neler var?

– DJI Mavic Pro Platinum

– Uzaktan Kumanda

– Gimbal Koruyucu

– Güç Kablosu

– Micro USB Kablo

– Standart USB RC Kablo

– Akıllı Batarya

– 3 x Pervane

– Şarj Aleti

– 16 GB Micro SD Kart

– Lightning RC Kablo

– 2 x RC Kablo Tutucu

Djı Mavic Pro Platinum 4K Drone Yaklaşık Fiyatı Ne kadar?

DJI Mavic Pro Platinum 4K Drone’un yaklaşık olarak fiyatı 5.999 TL ile 6.249 TL arasındadır. Bazı marketlerin yaptıkları indirimler sayesinde daha da avantajlı fiyatlara bulabilirsiniz.

 

Tıklayınız