Djı Matrice 600 Hexacopter Teknik Özellikleri ve Kutu içeriği

0
15

Son yıllarda drone sistemleri arasında çok sayıda modelin ortaya çıkması ile sektörel anlamda bazı kolaylıklar da doğal olarak ortaya çıktı. Bunlar arasında zirai işler için kullanılan droneler bulunduğu gibi film sektöründe de yaygın olarak kullanılan droneler de bulunuyor. Bunlar arasında son teknoloji DJI Matrice 600 Hexacopter genellikle film çekimleri için kullanılan bir küçük helikopter.

Djı Matrice 600 Hexacopter Özellikleri Nelerdir?

Bu helikopter ile istenilen yüksekliğe çıkabilen bu cihazlarla uygun çözünürlükte ve kalitede çekim yapabilme olanağı sağlanabiliyor. Böylece hem sahne bölünmemiş oluyor hem de istenilen açıdan çekim yapılarak daha orijinal görüntü elde etmek başarılıyor.

Bu cihazlar film yönetmenlerinin istediği tüm özelliklere sahip olmasının yanında da Avrupa’da sıklıkla kullanılan bir model olma özelliği taşıyor. Ürün özellikleri ile diğer dronelardan biraz daha farklı. Çünkü bu küçük helikopter daha üstün teknik özellikleri ile diğer dronelardan ayrılıyor. Ürünün tercih edilmesinin en önemli nedeni çekim kalitesi. Ayrıca teknolojik yollarla çok yüksekten çekilebilecek tüm filmleri bu cihazla çekmek oldukça kolay.

Önceki yıllarda film sektöründe zorluklarla dolu çok sayıda sahne bu ürünle kolayca çekilebiliyor. Bu sayede zor koşullarda çekilmesine rağmen istenilen başarıya ulaşılamayan film çekimleri artık tarihe karışıyor. Çünkü ürün istenilen yüksekliğe çıkabilmesinin yanında beş kilometreye kadar kamerayı sabitleyebiliyor. Böylece oldukça güç çekimler kolayca elde ediliyor. Hem insan gücü tasarrufu hem de harcama tasarrufu ürün sayesinde elde edilmiş oluyor. Bu nedenle de tercihe diliyor. Ayrıca yine dağ sporları olimpiyatlarında çekimlerin yapılabilme güçlükleri artık bu cihaz sayesinde ortadan kalkmış durumda.

Djı Matrice 600 Hexacopter Teknik Özellikleri Nelerdir?

Cihaz ayrıca diğer benzerlerinden farklı olarak beş kilometreye kadar çekim kalitesini sabit tutuyor. Ürün genellikle film sektöründe kullanılmakla birlikte farklı amaçlar için kullanıldığı yerlerde bulunuyor. Özellikle dağ sporları ile ilgili olimpiyatlarda da kullanılan cihaz daha yüksek mesafeye çıkması ve ayrıntılı gösterim yeteneğine sahip olması nedeniyle de tercih ediliyor.

Ürünün en çok kullanıldığı alan sinema filmi çekimleri olmakla beraber bunun en önemli nedeni yönetmenlerin çekim kalitesi açısından istedikleri tüm özelliklerin bu cihaz üzerinde toplanabiliyor olması. Ayrıca cihazın kamerasız olarak sunulması da yönetmenin isteğine göre farklı kamera kullanımının sağlanabiliyor olmasıdır. Özellikle aksiyon içerikli filmlerde net sonuçlar yakalamayı başaran yönetmenler fil çekimlerinde bu ürünü tercih ediyor.

Djı Matrice 600 Hexacopter Kutu İçeriğinde Neler Var?

Cihaz film sektöründe kullanılması nedeniyle kutu içeriği kamerasız olarak teslim ediliyor. Üretici firmanın bu konudaki savunması ise film sektöründe sürekli olarak değişik kameraların kullanılmasıdır. Paket içinde kamera dışında drone ekipmanlarının tamamı bulunuyor. Kumanda ve kanat sistemleri ile beraber kurulum şeması da yer alıyor.

Djı Matrice 600 Hexacopter Yaklaşık Fiyatı Nedir?

Ürün siparişi kolaylıkla verilebilmekte, önderimi de kısa sürede sağlanıyor. Ayrıca hızlı kargo seçenekleri ile de gönderim süresi daha da kısalabiliyor. Ürün yaklaşık fiyatı 25.000 ile 35.000 Türk Lirası arasında değişmekle beraber, ürünün teknik donanımının değişmesine göre değişik fiyatlarla sunuluyor.

 

Tıklayınız