Djı Inspire 2 Multikopter Teknik Özellikleri ve Kutu içeriği

0
25

Djı Inspire 2, drone dünyasının taçsız kral metin Oktay’ı olarak tanınıyor. Devrimsel özellikleri olan bu teknoloji harikası, büyük film yönetmenlerinin de heyecanla bahsettiği bir yapay zekâ örneği.

Djı Inspire 2 Multikopter Özellikleri Nelerdir?

Djı Inspire 2 drone, djı şirketinin çıkardığı drone’lar arasında en iyisi sınıfına aday. En iyi sınıfına aday olmasına sebep olan fonksiyonlarının başında 5.2k çözünürlüğünde 4:4:4 (kayıpsız) 30fps video çekimi yer almakta. Bunun yanı sıra 4K 60fps Sinema DNG (RAW) uzantısında kayıt yapan bu teknoloji ürünü saniye bazında 100 MBPS’lik muhteşem bir veri akışı sağlıyor. Bu çözünürlük ve kayıt uzantıları post prodüksiyon bölümünde daha rahat hareket edebilmemiz sayesinde Arri Alexa, Red Dragon ürünleri gibi kameralarla daha pratik renk etkileşimi yapabiliyor.

Bu devasa özelliklerin tabi ki büyük bir doküman oluşturuyor. DJI bu verilerin daha seri ve net bir şekilde kaydedilebilmesi için Inspire 2’ye sadece DJI’ın sağladığı CINESSD’lerle çalışabilecek bir SSD yuvası sağlamış. 20GB ve 480GB’lık iki kayıt imkânı ile içerik dışında satılan bu CINESSD’ler 4.2Gbps hızında tüm verileri yazabiliyor. Böylelikle uzun çekimlerde kart değiştirme gibi durumlarında meydana gelmesini engelleyecek ve daha profesyonel bir kaydetme teknolojisinin imkânına sahip oluyorsunuz. Bunun dışında Inspire 2’de SD kart yuvası da mevcut. İsteğinize göre SD’yi ya da SSD’yi kullanma fırsatınız var.

İnspire 2 DJI şirketinin ürettiği ilk single kameralı drone fonksiyonunu taşıyor. Çift tarafa hareket edebilen smart sabitleyici özelliğe sahip ikinci kamera çekimin yapıldığı esnada asıl kameranın başka bir tarafı çektiği durumda inspire 2’nin önünü görebilme fırsatı sunuyor. Ayrıca bu yol kamerasını üstlenen teknoloji, gideceğiniz rotayı belirledikten sonra (TapFly) drone akıllı sistemleri sayesinde o destinasyona doğru hareketleniyor. Bu sayede pilotluk ile zaman harcamadan bu zamanı kamera açısına ve sinematografiye ayırabiliyorsunuz.

İnspire 2 teknik özellikleri açısından oldukça zengin her tarafına yerleştiren kamera ve sensörler işlerinizi çok daha kolay bir hale getiriyor. İnspire 2 üzerinde 5 tane sensör mevcut. Bilhassa ön tarafta, üst kısımda ve alt kısımda yer alan kızılötesi sensörler sayesinde inspire 2, 360 derece bazında bir güvenlik önlemi alıyor. Bu sayede düşme, çarpma tedirginliği olmadan kullanabiliyorsunuz.

DJI Inspire 2’nin muhteşem bir fonksiyonu daha var. Spotlight Pro. Spotlight Pro sayesinde çekimi meşakkatli olan acı konulu bölümlerde ek olarak operatöre gerek görmeden hem drone’un rotasını hem kamera bakışını hem de tema kontrolünü yapmanızı sağlıyor. Ayrıca kutu içeriği oldukça yoğun. Yeni nesil bu drone hayata bakışınızı değiştirecek.

Djı Inspire 2 Multikopter Teknik Özellikleri Nelerdir?

-CineCore 2,0 Görüntü İşlemcisi

-Aktif Tema Takip Fonksiyonu

-Smart Eve back go

-2-Akslı durgun FPV Kamerası

-5,2K Gimbal Kameralarla eşleşme sistemi

Djı Inspire 2 Multikopter Kutu İçeriğinde Nelerdir?

-DJI Inspire 2 Multikopter

-Uzaktan Kumanda

-4 Adet ek Pervane

-2 tane pil

-Batarya şarj aleti

-Hub Şarj

-Power Kablosu

-USB Kablosu

-microSD Hafıza Kartı

-Vizyon Sistem Kalibrasyon Aparatı

-3 x Gimbal Damper

-Pervane Montaj Aparatları

-4 x Pil Yalıtım Aparatı

-Taşıma Çantası

Djı Inspire 2 Multikopter Yaklaşık Fiyatı nedir?

DjI inspire 2 yaklaşık fiyatı  21.000 TL civarında ama bazı teknolojik ürün satan sitelerin indirim kampanyaları dahilin de bu fiyat 17.000 tl’te kadar düşebiliyor.

 

Tıklayınız