Diğer Apple Cihazlarınızın Bilgilerini İcloud İle Nasıl Edinirsiniz?

0
39

iCloud: iOS Aygıtlarını iCloud‘dan Geri Yükleme

            iCloud yedekleme işlemi, telefonu ayarlarken bilgileri geri yükleme konusunda yardımcı olur. Apple’da cihaza ait bilgileri edinirken önce ayarlara girmeli, sonra genele tıklayıp yazılım güncellemeye gidilmelidir. Telefona gelen yeni bir apple güncelleme sürümü varsa indirilmelidir. İndirme işlemi için ekrandaki talimatları takip etmek yeterlidir. Geri yüklemesi yapılacak yedeklemenin apple ıd içerisinde en yeni yedekleme olduğuna dikkat edilmelidir. Ayarlara girip adınız yazan yere tıkladıktan sonra iCloud’a ve saklama alanına girmelisiniz. En sonda da alanı yönete girerek, telefonun içindeki en son yedeklemeyi diğer cihazlar içerisinden telefona yüklenebilir.

            Uygulamar ve Veriler alanında iCloud yedeklemesini yüklemek için önce iCloud’a giriş yapılmalıdır. Yedeklemeler seçildikten sonra iCloud içerisindeki kullanılabilen yedeklemeler gözükmektedir. Aralarından telefona yapılacak yedekleme seçilerek işlem başlatılabilir. Telefonun ayarları başta olmak üzere cihaz bilgileri telefona geri yüklenir. Geri yükleme işlemi bitince cihaz kendini yeniden başlatır. Cihazın yeniden başlamasından sonraki evreyse telefonda geçmişte bulunan uygulamaların telefona geri yüklenmesidir. Eğer iCloud içindeki yedeklenen sürüm cihaza indirilmezse, Apple’ın yayınladığı son güncelleme telefona yüklenir.

 iCloud: iOS Aygıtlarını iCloud‘dan Ayarlama

            Geçmişte telefonun içinde bulunan uygulamalar yüklenirken, cihaz sahibinin App Store hesabına giriş yapılması istenebilir. Cihaza indirilen uygulamalar, ana ekran simgesinin altında profil şeklinde görülür. Telefona indirilen uygulamalar arasında cihaz sahibinin daha önce indirilmesini istediği bir uygulama varsa o uygulamanın simgesine dokunularak önce o uygulama indirilebilir. Geri yükleme işlemi bittikten sonra kontrol işlemi uygulamak isteyen cihaz sahibi ayarlar üzerinden saklama alanına girerek kontrolünü yapabilir. Apple Watch’ı olan biri Apple telefon sahibi olursa, cihazını ayarlamadan önce Apple Watch eşleşmesini kapatmalıdır. Eşleşmesi kaldırılan Apple Watch, otomatik olarak kendisini yedekler. Bu şekilde yeni alınan Apple telefon ile cihaz eşleşirse aygıt geri yüklenebilir.

            Yeni aldığı Apple aygıtını otomatik ayarlamak isteyen cihaz sahibi, iOS 11 yüklü bir cihaz kullanmalıdır. Bu otomatik ayarlama işlemi gerçekleşirken iki cihazda kullanım halinde olur. Cihaza SIM kartı takıldıktan sonra SIM kart yeni Apple cihazına aktarılmalıdır. Yeni alınan Apple cihaz ile eski aygıt eşleşme için birbirine yakın olmalıdır. Ayarlar yanında bilgiler ve parolalar aktarılırken iki cihaz birbirine yakın mesafede tutulmalıdır. Ayarlama işlemi son bulduktan sonra yeni Apple cihazı Wife’ye bağlı olmanın yanında şarja da takılı olmalıdır. iCloud içinde bulunan müzikler, fotoğraflar ve uygulamalar cihaza otomatik bir şekilde iner.

 iCloud’u Kullanma

            Apple cihazın Wife’sine bağlanılmalıdır. Ayarlara girdikten sonra iCloud ve iCloud yedeklemeye girilmelidir. iCloud yedekleme açık değilse açılmalıdır. Şimdi yedekle yazan yere tıklanmalıdır. İşlem sona erinceye kadar wifi açık kalmalıdır. Yeni cihaz açıldıktan sonra ekrana ”Merhaba” yazısı gelecektir. Yeni alınan cihaz daha önce ayarlaması yapıldıysa, aygıt silinmelidir. Wifi ekranı cihazda gözükene kadar işleme devam edilmelidir. Apple kimliği ve şifresi ile iCloud’a giriş yapılabilmektedir. İstenilen bir yedekleme seçilip yedeklemenin tarihleri ve boyutu kontrol edildikten sonra doğru yedeklemenin seçildiğinden emin olunmalıdır. Birden fazla Apple kimliği kullanan cihaz sahibi, her Apple kimliği için ayrı giriş yapmalıdır. Wifi bağlantısı kesilmeden geri yükleme işlemi sona ermelidir. iCloud eşleşmesi bilgisayar üzerinden de yapılabilir.

 

Forum Sayfasına yönlendirileceksiniz

 

Son Konular