Clash of Clans hilesi var mı?

0
842

Clash of Clans akıllı telefon ve tabletlere indirip, ücretsiz olarak oynayabileceğiniz strateji tabanlı savaş oyunudur. Diğer online oyunlarla aynı mantığa sahip olan Clash of Clans’te ister para harcamadan gelişmeye çalışırsınız, dilerseniz oyuna para yatırıp zaman kazanırsınız. Satın alacağınız elmas sayesinde sahip olduğunuz yerleşimleri, itemleri, askerleri vs daha hızlı geliştirebilir, rakiplerinize karşı daha üstün duruma gelebilirsiniz. Ancak oyunda milyonlarca kullanıcı olduğunu hesaba katarsak, istediğiniz kadar para harcasanız bile lider olamayacağınızın ya da bu ihtimalin çook ama çok düşük olduğunu söyleyebiliriz.

Hiçbir oyun geliştiricisi oyuna bir son koymaz. Oyuna çırak olarak başlarsınız, gireceğiniz klanlarda kalfalığa terfi edersiniz ve bir süre sonra usta olursunuz. Ancak hiçbir zaman doymazsınız. Sürekli daha fazla yer işgal etmeye, alan genişletmeye, item sahibi olmaya çabalarsınız. Yeri geldiğinde düşüşte olursunuz, yeri geldiğinde ise yükselirsiniz ancak oyunda sizi tatmin edebilecek bir son yaşamanız çok zor.

clash-of-clans-logo

Online oyunların işleyişine arasına ufak çaplı öğüt ve tavsiyeler de katarak değindik. Şimdi asıl meselemiz olan hilelere gelelim.

Bir insan neden hile programı kullanır?

Hile indirmeye çalışır?

Hack tools ile üst sıralara çıkmaya çabalar?

Hele ki Supercell tarafından üretilen ve şuan bilinen bir oyun açığı bulunmayan Clash of Clans, oyun içi bilgilerinizi dışarıdan değişime, geliştirmeye kapalı, yüksek güvenlik duvarıyla korunan sunucularda saklarken?

Hile var mı yok mu?

Biraz asice davrandığımızın farkındayız. Ahlak bekçisi olmayı elbetteki tercih etmiyoruz ancak hilenin size zarar verebileceğinden endişe ediyoruz. Bildiğiniz üzere tek bir uygulama bizden bir sürü izin istiyor yoksa uygulamayı çalıştırmamız mümkün değil.

Bu uygulamalara en güzel örnek ise Whatsapp. Konum bilgisi, galeri bilgisi, mesaj bilgisi vs. Bizden kişisel verilerimizi depoladığımız alanlara girebilmek için izin istiyor. Mecburen Whatsapp’ı kullanabilmek için tüm istekleri onaylıyoruz. Bugüne kadar başımıza bunlardan dolayı kötü bir şey gelmedi ancak ileride de bunun sorunsuz şekilde devam edeceğini düşünmek yanlış.

Uygulamalarda durum böyle. Peki ya hile programını yazan kişiye ne demeli? Nereden bilebiliriz elmas hilesinin içerisine zararlı bir yazılım yerleştirmediğini?

Ee hile?

Clash of Clans’in mevcut bir hilesi, açığı, altın kazanma, elmas üretme, puan arttırma, full mod gibi illegal yollu yöntemleri bulunmamaktadır. Hile odaklı internet sitelerinde yazılı çizili Clash of Clans hilesi gibi başlıklara itibar etmemenizi tavsiye ediyoruz. Sizce üzerinizden trilyonlar kazanan bir firma size hile yaptırır mı? Yap kardeşim, oyunumun içine et, kullanıcıları huzursuz et, oyunumdan soğut der mi?

Bizce demez. Demediği için de indireceğiniz hiçbir hileyi çalıştıramayacaksınız.

Clash of Clans apk indir