Cihazımın Pilini Çıkaramadığım İçin Yeniden Başlatamadım. Ne Yapmam Lazım?

0
3

Oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan elektronik cihazlar bazı sorunların da yaşanmasına sebep olmaktadır. Cihazların pili çıkartılamadığı için sıfırlanması ve yeniden başlatılması pek mümkün olmamaktadır. Ekranlarda donma olması, hareket etmemesi ve kullanılamaz durumda olmasından kaynaklı sorunlar meydana gelmektedir. Bu sorunların oluşması sonucunda kısa hareketler ile çözüme kavuşturmak mümkündür.

Tekrar kullanım gibi bir özellik sağlamasından dolayı cihaz kendini yenileyecektir. Bu faydası sayesinde daha rahat kullanım sunmaktadır. Kullanıma bağlı olarak gerçekleşen durumlardan dolayı dokunmatik çalışmama gibi bir durum ile karşılaşıldığı zaman basitçe cihazı sıfırlamak çözüm olacaktır. Bunu durumu gelen olarak ekran hareket etmiyor ise cihaz kilitlenmiş demektir. Yapılması gereken reset atarak çözüm bulmaktadır. Eğer cihazınız iphone ise ses kısma tuşu ile güç tuşuna aynı anda basarak sonunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Cihaz huawei ise bu durumda yapılacak olan işlem ise 10 saniye süreyle güç tuşuna basılı tutmaktadır. Samsung marka cihazlarda çözüme ulaşmak için ses açma kapatma tuşu, orta tuş ve güç tuşuna aynı anda basarak halletmek mümkün olmaktadır. Bu cihazların dışında orta tuşu bulunmayanlarda ise cihazda bulunan ses açma kapatma, güç tuşu ve bixby tuşuna birlikte basarak cihazın sorunu çözebilirsiniz. Yapılan işlemlerde hızlı bir çözüme kavuşmak mümkündür. Bu şekilde yapılarak cihazları yeniden başlatma işlemi gerçekleşmiş olmaktadır. İşe yarama noktasında ise yeniden başlayan cihazda oluşan sorunlar hallolmuş olmaktadır. Kilitlenme ya da cihazda herhangi bir işlem yapılamadığında uygulanacak olan bu yöntemler sayesinde çok rahat etmeniz mümkündür. Genel olarak bu basit uygulamalar ile en hızlı şekilde sorun halledilmiş olacaktır. Kolaylık sağlayan bir yön sunmaktadır.

Cihaz Resetlemenin Etkisi

Sorunların halledilmesi noktasında cihazın tekrardan başlatılması durumunda cihazda oluşmuş olan sıkıntıların çoğu çözüme kavuşmuş olmaktadır. dokunmatik ekranda sorun olması, kullanılamaz olması ya da kilitlenmiş olması gibi durumları çözmesi yönüyle oldukça faydalıdır. Cihazların bu şekilde resetlenmesi sayesinde cihaz kendini yenilemekte ve kilitlenmiş olan bazı özellikler bu sayede çalışır hale gelmiş olacaktır. Kullanılamaz hale gelen cihazda yapılması gerekenler ile kısa zaman diliminde gerçekleştirmesi ile çok iyi sonuç verecek bir durumdur. Bağlantılı bir şekilde işlemler gerçekleştirerek zaman kaybetmeden sorun ortadan kalkmış olmaktadır.

Teknolojik cihazlarda oluşan sorunların temelinde kullanıcı ile ilgili sorunlar daha fazla yer almaktadır. Sorunların çözümünde cihazın yeniden başlatılması cihazın kendini toparlaması ve kontrol açısından karışıklık oluşumu gibi durumların ortadan kalması gibi bir faydası olmasıdır. Bu şekilde kendini sıfırlayan ve işlem karışıklığından dolayı kullanıma izin vermeyen durumlar sıkıntısız bir şekilde bitirmiş olarak tekrar kullanım kolaylığı sunmaktadır.

Cihazlarda Oluşan Kilitlenmesinden Kaynaklanan Sorunların Çözümü

Kilitlenmiş olan cihazlarda resetlenme yöntemiyle sorunu çözmek ve bu sayede kolay bir şekilde tekrardan kullanım sağlamak çok avantajlıdır. Tamirciye git gel, orada ücret öde gibi zaman ve maliyet kaybına sebep olacak durumlardan uzak kalma gibi yönleriyle kolaylık sağlayan bir yöntemdir. Cihaz kullanımında yapılan hatalarda sorun oluşmasına sebep olmaktadır. Fazla yüklenme ya da cihazı düşürme gibi durumlarda da hem ekran kullanılamaz hale geliyor hem de cihazda herhangi bir işlem gerçekleştirilemiyor. Sorun oluşmasına bağlı olarak da pratik ve kısa sürede çözüme kavuşacak yöntemler oldukça etkili sonuçlar vermektedir. Kısa sürede yapılacak küçük uygulama sayesinde sıkıntı ortadan kalmış olmaktadır.

 

Forum Sayfasına yönlendirileceksiniz

 

Son Konular