Chrome Uzaktan Masaüstü İndir

0
25

Nedir?

Google tarafından internet kullanıcılarına sunulan Chrome Uzaktan Masaüstü uygulamasıyla mobil cihaz veya bilgisayar yardımıyla başka bir bilgisayarın dosyalarına ya da uygulamalarına uzaktan erişebilirsiniz. İnternet üzerinden sağlanan bu erişimle dosyalarınızı kontrol altına alabilirsiniz. Uzaktaki bir kullanıcının bilgisayarınıza erişebilmesine imkan veren Google Chrome Uzaktan Masaüstü uygulaması ile güvenli ve hızlı bir şekilde uzaktan sistem yönetimi yapabilirsiniz.

Ne İşe Yarar?

Google Chrome Uzaktan Masaüstü uygulaması ile başka bir kullanıcının bilgisayarına uzaktan erişebilirsiniz. Uzaktan yardım isteyen kullanıcıların beğeni ile kullanacağı basit uygulama ile bilgisayarınızdaki bir sorunu anında çözüme kavuşturabilirsiniz. Sorun yaşadığınız bilgisayarınızı paylaşıma açarak kullanıcıların masaüstüne erişmesini sağlayabilirsiniz. Böylece, bilgisayarınızdaki ufak sorunları çözüme kavuşturabilirsiniz.

Neler Sunuyor?

Chrome Uzaktan Masaüstü uygulamasıyla Mac, Windows ve Linux bilgisayarlara uzaktan erişim sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu sistemde başkalarının bilgisayarınıza izinsiz girmesini engelleyen PIN sistemi bulunmaktadır. Size özel olarak oluşturulan PIN, eşsiz ve erişilemezdir. Chrome tarayıcısı ile çalışan uygulamada bilgisayarı görüntüleme ve sohbet etme özelliğine izin vermeniz gerekmektedir. Tarayıcıya yüklenen bir eklenti ile çalışan uygulamada tüm işlemler sizin kontrolünüz altında gerçekleşmektedir.

Özellikleri?

Chrome Uzaktan Masaüstü uygulamasının özellikleri şu şekilde sıralanmaktadır:

Hızlı, ücretsiz ve basit bir uygulamadır.

Mobil cihazlarda ve masaüstü bilgisayarlarda sorunsuz çalışmaktadır.

12 haneden oluşan PIN sistemi ile size özel güvenli bağlantı kurabilirsiniz.

Android, Windows, IOS, Linux işletim sistemlerine uyumludur.

Nasıl Kullanılır?

Chrome Uzaktan Masaüstü uygulamasını kullanmak son derece basittir. Öncelikle uygulamayı uygulama pazarından indirmeniz gerekmektedir. İndirme tamamlandıktan sonra eklentiyi etkinleştirmelisiniz. Etkinleştirme için uygulamaya yetki izni vermeniz gerekmektedir. Daha sonra uzaktan yardım bölümünden kendinize PIN oluşturmanız gerekmektedir. Bu aşamadan sonra sistem tarafından tüm ayarlar otomatik yapılacaktır. Chrome Uzaktan Masaüstü uygulaması açık kaldığı sürece başka bir kullanıcı size verilen şifre ile sisteminize bağlanabilecektir. Sistem açık kaldığı süre erişim devam edecektir. Bir başka kullanıcının sisteme girebilmesi için Chrome Uzaktan Masaüstü uygulamasının yüklenmesi ve 12 haneli kodu bilinmesi gerekmektedir. Uygulamaya Google hesabınızla giriş yaptıktan sonra PIN kodunu girerek sisteme uzaktan erişebilirsiniz.

Nasıl İndirilir?

Chrome Uzak Masaüstü uygulamasını telefonunuzun uygulama pazarına girerek ücretsiz indirebileceğiniz gibi, Google’ın resmi internet sitesinden de kolayca indirebilirsiniz.

Bilgisayarlarınızın her birinde Chrome Uzaktan Masaüstü uygulamasını kullanarak uzaktan erişimi ayarlayın. Uygulamayı Chrome Web Mağazası’nda şu adreste bulabilirsiniz:

Burdan

Google Play İçin İndir

AppStore İçin İndir

 

Tıklayınız