Google Chrome Masaüstü Görünüm Ayarları (Android)

0
7778

Mobil cihazların yaygınlaşmasıyla web site geliştiricileri site tasarımı noktasında bazı değişikliklere giderek mobil tema sistemini getirdi. Bu sayede desktop cihazlardaki görünümden farklı olarak Android telefon ve tabletlerde erişim ve kullanımın çok daha kolay olduğu arayüzler kullanılmaya başlandı. Veri tasarrufu ve kullanıcı deneyimini arttıran bu gelişmeler mobil tasarıma olan odağı arttırdı.

Tüm bu kolaylıklara ve web dünyasındaki ilerlemeye rağmen, Chrome web tarayıcısı kullanıcılara masaüstü görünümü görüntüleme özelliği sunmaya başladı. Mobil temada site fonksiyon ve özelliklerinin kısıtlanması noktasında ortaya çıkan siteyi masaüstü bilgisayarlardaki gibi gösterme işlevi bazı kullanıcılar için tercih edilebilir durumda.

Android masaüstü görünüm nasıl yapılır? 

İstediğiniz sitenin mobil desktop şeklinde görüntülenmesi yapmak için aşağıdaki adımları takip edin.

  • Android masaüstü modu için Google Chrome Web tarayıcısını başlatın.google-chrome-masaustu-gorunum
  • Seçenekler simgesine basın.
  • Masaüstü sitesi iste’ye basın. google-chrome-masaustu-gorunum-2
  • Artık site masaüstü formatında açılıyor. Aynı işlemi tekrar uygulayarak masaüstü görünümü kapatabilirsiniz.google-chrome-masaustu-gorunum-3

Not: Bu değişiklik seçeneğini kullandığınız ziyaret edilen adres responsive tasarımdan çıkar. Yakınlaştırmayı kullanarak site ebatlarını mobil cihazınıza uygun biçimde ayarlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:

Google Chrome’da daha az veri harcayın (Android)