Chat Mesajlaşma Arkadaş Arama İndir

0
4

            İnternetin gelişme göstermesi ve bilgisayarlar haricinde tablet ve akıllı telefonlarda da kullanılması ile birlikte, arkadaşlık uygulamaları da oldukça popüler hale geldi. Bu uygulamalar bilgisayara ya da telefona indirilerek, uygulamanın özelliklerinden yararlanılıyor. Arkadaşlık programlarının en önemli özelliği geniş kapsamlı olması ve bu kapsam doğrultusunda üye olan kişilerin arkadaş bulma ve buldukları arkadaşları ile kapsamlı bir şekilde sohbet etme gibi ayrıcalıklardan yararlanıyorlar.

 Nasıl Kullanılır?

            Chat programlarının bilgisayara, tablete ya da akıllı telefonlara indirilmesi ile birlikte öncelikle uygulama çalıştırılır. Uygulamanın çalışması ile birlikte yapılacak işlem üyelik işlemleridir. Uygulama içerisinde yeni üyelik sekmesine tıklanarak ekrana gelen üyelik başvuru formunun doldurulması ile birlikte üyelik işlemleri tamamlanıyor. Kullanıcılar dilerlerse kendilerine rumuz belirleyebiliyorlar. Rumuz haricinde kendi isimlerini de kullanıcı adı olarak kullanabilme haklarına sahipler. Üyelik işlemleri bittikten sonra uygulama içerisinde yer alan konum sütununda istedikleri yeri seçerek, seçtikleri yerdeki üyelerin profillerini görebiliyorlar. Dilerlerse bu üyelere arkadaşlık daveti gönderebiliyor ya da onlardan gelen mesajlara yanıt verebiliyorlar. Uygulamanın bir başka önemli özelliği de kullanıcılar profillerinde yer alan profil fotoğraf bölümüne fotoğraflarını yükleyebiliyorlar.

Öne çıkan özelliği nelerdir?

            Bu görüşme programlarının en önemli özelliği üyelerin diğer üyeler ile özel görüşme yapabilmelerinin yanı sıra aynı zamanda birçok üyenin oluşturabildiği grup görüşmeleri de yapabilme şanları söz konusu. Aynı zamanda kamera ve mikrofonları olan kullanıcılar uygulamanın görüntü ve ses özelliklerinden yararlanarak klavye kullanmalarına gerek kalmadan sohbet programı içerisinde görüşme yapabiliyorlar. Genel anlamı itibari ile tanışma programları olarak da bilinen bu uygulamalar, ülke içi ve ülke dışından birçok üyenin üyelik işlemleri ile birlikte kişilerin birçok kişi ile tanışmalarına olanak sağlıyorlar. Kullanıcılar uygulamaları indir sekmesine tıklayarak çok rahat ve kolay bir şekilde indirebiliyorlar. İndirme işleminden sonra da flört programı gerekli yönlendirmeleri yaparak üye olmak isteyenlere ne yapmaları gerektiğini bildiriyor.

Bu uygulama ücretli mi? ücretsiz mi?

            Chat programları genellikle gold ve standart üyelik olmak üzere iki kısımdan oluşuyor. Gold üyelik ile birlikte uygulamanın tüm özelliklerinden yararlanılırken, standart üyeliklerde uygulamanın belirli özelliklerinden yararlanmak mümkün oluyor.

Hangi uygulama mağazasından indirebilirim?

            Kullanıcılar bu chat programlarını ios ve android gibi her iki portaldan da rahatlıkla indirebiliyorlar. Porgramların boyutlarının büyük olmaması nedeni ile programlar tüm cihazlarda kolaylıkla kullanılabiliyor. Ancak uygulamalara ait programların orijinallerinin indirilmesi gerekiyor. Bu nedenle indirme işlemlerinin orijinal sitelerden yapılması güvenlik açısından da oldukça önemli bir durum olarak görülüyor.

Google Play İçin İndir

AppStore İçin İndir

 

Forum Sayfasına yönlendirileceksiniz

 

Son Konular