Bluestacks iOS versiyonu var mı? iPhone Bluestacks nasıl bağlanır?

0
415

Bluestacks, temelinde Android işletim sistemi bulunan, Android uygulamalarını ve oyunları bilgisayardan yönetmeyi sağlayan yazılımdır. PC’ye Bluestacks kurulumu yaparak oyunları ve appleri kontrol altında tutabilir, deneyimlerimizi masaüstünden sürdürebiliriz. Ancak Bluestacks pek çok avantajı beraberinde getirdiği gibi ortaya bazı sorunlar da çıkabiliyor. Bu problemlerden başlıcası hem Android hem de iOS kullanıcılarının Bluestacks’ten faydalanmak istemesi.

Bluestacks Android tabanlı olması sebebiyle, Android telefon veya tablete sahip kişilerde bir sorun yaşanmazken; iOS işletim sistemine sahip iPhone kullanıcıları, PC’de uygulama çalıştıramama problemiyle karşılaşmaktadır. Özellikle Clash of Clans, Boom Beach gibi oyunlarda, taşıma işlemi gerçekleştirirken kullanıcılar bazı hatalar almaktadır.

iPhone’um var, Bluestacks’te nasıl oyun oynarım?

iPhone ve iPad kullanıcıları, desktop (pc) cihazda oyun oynamak için hesabını başka bir cihaza aktarmalıdır. iPhone, iOS tabanlı olması sebebiyle Bluestacks’te kullanmak için iOS’tan Android’e geçiş yapılması gerekir.

  • iPhone’da Gamecenter hesabınızın etkin olduğundan emin olun.
  • Bluestacks’te Google Play hesabının etkin olduğundan emin olun.
    Her iki cihazdaki oyunu açık tutun.
  • iPhone ve Bluestacks’te oyun yüklü ise “Oyun içi ayarlar”a giderek “Bir cihazı bağla” seçeneğini kullanın.

Konu ile ilgili sorular

S- Bluestacks iOS sürümü yok mu? Nasıl indiririm?
C- iOS sürüm yoktur. iOS, Android gibi açık kaynak kodlu olmadığından iPhone, iPad cihazları dışında kullanılmamaktadır.

S- Bluestacks’te iOS (iPhone) oyunu oynayabilir miyim?
C- Evet, uygulama mağazasında bazı iTunes oyunları oynanmaktadır.

S- Bluestacks iOS’a çevirme diye bir şey var mı?
C- Hayır, program iOS’a çevrilemez. Sadece hesap aktarımı yapılabilir.

S- Bluestacks’e iOS’tan hangi oyunları aktarabilirim?
C- Clash of Clans gibi cihaz bağlamaya ve hesap aktarımına izin veren oyunlarla birlikte, Facebook, Google yedeklemesi, yalnızca oyun sunucularında yedekleme yapılması durumlarında aktarım yapılma ihtimali vardır.

 

Tıklayınız