Bluestacks Benzeri Ücretsiz 5 Program (Android)

2
10914

Bluestacks programı , tabanında Android dosyaları barındıran ve tıpkı mobil cihazlarda olduğu gibi Android uygulamaları bilgisayarda açmayı sağlama noktasında geliştirilmiş ücretsiz bir emülatördür. Bluestacks çalışma mantığı ise oldukça basit. Bilgisayarınızda bulunan RAM (Bellek)’in bir kısmını kullanan ve küçük bir sanal makineye dönüşen Bluestack ile Google hesap kaydı işleminizi gerçekleştirdikten sonra uygulama indirme, oyun oynama, internette gezinme, ayarları kişiselleştirme gibi işlemler uygulanabilir.

Bluestacks her ne kadar pek çok kullanıcı için iş görür bir uygulama olsa da desktop cihazlarda kasma işlemi yaratması, güncelleme desteğinin az olması ve yeterlilik vadetmemesi sebebiyle farklı, Bluestacks benzeri program arayışına yönlendirmektedir. Bu açıdan şanslıyız ki Bluestacks gibi olan, benzer mantıkta çalışan pek çok ücretli / ücretsiz program bulunuyor.

Bu tarz programlar ne işe yarıyor? 

  • Bilgisayarı akıllı telefona çevirin.
  • Whatsapp, Tinder, Allo, WeChat gibi uygulamaları online/mobil görünümlü kullanın.
  • Google Play Store uygulamalarının tümüne ulaşın.
  • Arkadaşlarınızla Multiplayer, Online oyun oynayın.
  • Daha büyük ekrandan farklı bir deneyim yaşayın.
  • Android Developer teşvik edici, geliştirici programları kullanın.

Bu başlık altında Bluestacks gibi çalışan, bilgisayardan telefon/tablet kullanmayı sağlayan 5 bedava emülatör programını listeledik. İşte alternatifler:

1- Android-x86

android

Android-x86, bilgisayarda Android işletim sistemi açmaya yarayan çözümlerden biri. Android Açık Kaynak Kodları’nı kullanan programda uygulama çalıştırma, geliştirme gibi işlemler yapılabilmekte. Android-x86’yı Windows veya Linux tabanlı PC’ye yükleyerek daha genişletilmiş bir yazılımdan faydalanabilirsiniz. İndirme ve kurulumu başlatmak için linki kullanın.

Siteyi ziyaret et

2- Andy

andy-emulator-indir

Android Android Emülatör programı, Mac & Windows için özel olarak geliştirilen, içerisinde pek çok detay barındıran araç. Telefonunuzun size küçük gelen ekranından ve kısıtlamalarından kurtulmak için tercih edebileceğiniz Andy ile cihazı bilgisayardan yönetin. Oldukça kolay kuruluma ve kolay anlaşılır mantığa sahip Andy, Bluestacks’e benzeyen bir oynatıcı. Ayrıca Andy, Whatsap ve Viber gibi uygulamaları kullanabilmenize de olanak tanıyor.

Siteyi ziyaret et

3- AMIDuOS

amiduos-emulator-indir

Windows PC için geliştirilmiş kullanıcı dostu sanal cihaz olan AMIDuOS, uzun, karmaşık yükleme işlemlerinden uzak, kolay kullanım sağlayan bir emülatör. 30 gün ücretsiz deneme sürümü bulunan programda kullanabileceğiniz işletim sistemleri Android Jelly Bean ve Lollipop. 1 ay boyunca bedava kullanmak için aşağıdaki linki kullanın.

Siteyi ziyaret et

4- YouWave

youwave

Bluestack benzeri bir başka program olarak, en çok tercih edilen araçlardan biri olan YouWave’i Windows Xp, 7, 8 , 8.1 ve 10 sürümleriyle uyumlu olarak geliyor. 32bit ve 64bit mimarisini ise destekliyor. Multiplayer (Online) uygulama çalıştırma, kendine ait uygulama mağazası gibi özellikler barındıran Youwave, Android 4.0 ve 5.1 sürümlerine sahip. Android 4.0.4 sürümü Free (Ücretsiz) durumda yalnız Premium versiyonu indirebilmek için 29 Dolar ödeme yapmalısınız.

Youwave indir

5- GenyMotion 

genymotion-indir-ucretsiz

PC, MAC, Linux’ta iyi performanslı çalışan GenyMotion ücretsiz sürümüyle kullanıcılara pek çok özellik vadediyor. Kurulumu ve çalıştırması basit olan GenyMotion’u tek kişilik kullanım için indirdiğinizde pek çok uygulamayı sorunsuz çalıştırabilirsiniz.

Genymotion indir

Genymotion kurulum ve kullanım rehberi 

 

Bluestacks iOS versiyonu var mı? iPhone Bluestacks nasıl bağlanır?