Blackberry Mercury özellikleri görüldü

0
560

Blackberry Mercury’nin özellikleri popüler kıyaslama sitelerinden biri olan Geekbench’de görüntülendi. Mobil cihaz özelliklerini, ürün piyasaya sürülmeden önce sergileyen benchmark testinde Mercury’nin özellikleri 3GB RAM, 18MP kamera, Android 7.0 Nougat olarak yansıtıldı.

Blackberry akıllı telefon üretiminden vazgeçtiğini ve kendilerine ait telefon çıkarmayacaklarını duyurmuştu. Ancak, şirketin CEO’su John Chen Blackberry hayranlarına, Blackberry model cihazların hala var olabileceğinin güvencesini verdi.

Blackberry Mercury bir anda ortaya çıktı ve ünlü mobil cihaz kıyaslama sitesi Geekbench’te özellikleri görüldü. BBB100-1 model numarasıyla listelenen Mercury’nin teste ilişkin görüntüsü şu şekilde:

blackberry-mercury-geekbench

12 Ekim 2016 tarihinde eklenen fotoğrafta sistem bilgilerine ilişkin şu özellikler girilmiş:

Blackberry Mercury özellikleri 

  • İşletim Sistemi: Android 7.0
  • Model Blackberry BBB100-1
  • İşlemci: ARM Qualcomm 2.02 GHz 8 çekirdek, Snapdragon 625
  • Hafıza: 3GB RAM
  • Batarya: 3.400 mAh

Bu bilgilerin yanında GSMARENA, Blackberry Mercury’nin 4.5 inç büyüklüğünde 720p çözünürlüğünde FULL HD ekranla ve fiziksel QWERTY klavyesiyle geleceğini iddia etti. Bunun yanında 32 GB dahili hafıza, 18MP arka ve 8MP ön kamera diğer açıklanan özellikleri arasında yer alıyor.

Her ne kadar Blackberry’nin gücünü Android işletim sisteminden alacağı açıklansa da bu konuda herhangi bir netlik bulunmuyor.

Blackberry Mercury ne zaman çıkacak? 

Bazı kaynaklar , firmanın yeni modelin tanıtımını gerçekleştirmek için Ocak veya Şubat ayını beklediğini söylüyor. Bu konuda da herhangi bir kesinlik bulunmadığından gelecek haberler doğrultusunda sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Blackberry’nin yeni cihazı hakkında ne düşünüyorsunuz?