Bixby Voice’u Nasıl Ayarlarım?

0
1

            Samsung’un son model Android telefonları, Google Asistan’ı desteklemenin yanı sıra Bixby adlı kendi sesli yardımcısı ile birlikte geliyor. Bixby öncelikle Samsung telefonlarında mevcut olsa da, diğer cihazlara geliyor. Bixby aktif bir samsung account hesabı gerektirir. Samsung ID kimlik bilgileri hatırlanamazsa, bunlar alınabilir veya sıfırlanabilir. Bixby tuşunu veya Bixby Voice’u devre dışı bırakmak için ilk kurulumun tamamlanması gerekir.

 Bixby Voice’u Kurma

 Sahip olduğumu nasıl anlarım?

            Samsung’un tüm güncellemeleri gibi, Bixby Voice, operatörünüze bağlı olarak değişebilen, kademeli bir sürüm olacaktır. Uygun olduğunda, telefonunuz sizi değişikliğe teşvik etmelidir, ancak el cihazınıza aktarıldığını görmek için kontrol edebileceğiniz birkaç yol vardır.

            İlk önce Bixby Ana ekranına gitmek için sola kaydırın. Bixby Voice yayındaysa, Bixby Vision eye ve Bixby Reminders bell ikonlarının yanında yeni bir “b” sembolü göreceksiniz. Görmüyorsanız sağ üstteki taşma menüsüne dokunun ve samsung ayarlar seçin. Daha sonra Hakkında Bixby seçeneğine dokunun ve mevcut güncellemelerin olup olmadığını size söyleyecektir.

            Diğer Galaxy uygulamalarınızı güncellemeniz gerekecek. Bunu yapmak için Galaxy Apps mağazasını açın, sağ üstteki taşma menü simgesine, ardından Uygulamalarım ve Güncelle’ye dokunun. Herhangi bir uygulamanın güncellenmesi gerekiyorsa, bir sonraki ekranda görünecektir. Bixby Voice bunlardan biriyse, güncellemeyi tamamladıktan sonra hazır olursunuz.

            Bixby’nin sonraki sürümlerinde, “b” simgesi, yan düğmeyi açıp kapatabilmenizi sağlayan bir dişli simgesiyle değiştirilmiştir. Görüyorsanız, en son sürümdesiniz ve Bixby Voice kurulum etkin

 Nasıl başlarım?

            Bixby’yi kullanmaya başlamak için Bixby Ana ekranına hızlıca kaydırın ve kurulum işlemi boyunca size yol göstermesi oldukça basittir. Takip eden ekranlarda, “Merhaba Bixby” diyerek pratik yapacaksınız ve birkaç komut denemelisiniz. Ayrıca, Bixby Home Ayarları menüsünde arka plan rengi, geri bildirim sesleri, konuşma stili ve bildirimler dahil birkaç genel seçenek vardır.

 Samsung Bixby Nedir?

            Bixby, özellikle tam özellikli cihazların karmaşıklığından kaçınmak için özel olarak tasarlanmış, cihaz etkileşimini daha kolay hale getirmek için tasarlanmış bir yapay zeka sistemidir. Samsung Galaxy S8 ve Note 8 cihazlarında ilk kez çıktı, ancak akıllı buzdolabı, TV ve daha fazlası dahil olmak üzere bir dizi Samsung ürünü üzerinde çalışmak üzere tasarlandı.

 Bixby Voice Kullanımı

 Bixby’yi nasıl çağırırım?

            Bixby’yi çağırmanın iki yolu var. “Hi Bixby” diyebilirsiniz ya da telefonun yan tuşunu basılı tutabilirsiniz. İsteğinizi almak için ekranın sol köşesinde küçük bir mavi daire görünecektir. Sadece yan düğmenin bir telsiz gibi çalıştığını biliyorsunuz, böylece komutunuzu tamamlayana kadar basılı tutmanız gerekecek.

  •  Bixby’yi kilit ekranında kullanabilir miyim?

            Sırala. Tuşa Bixby’yi tuşa basarak ya da her zamanki gibi “Hi Bixby” diyerek çağırabilirsiniz. Ancak, isteğinizi gerçekten gerçekleştirebilmeniz için önce telefonunuzun kilidini açmanız gerekir.

  •  Bixby’ye komut yazabilir miyim?

            Evet! Bixby’yi çağırdığınızda sağdaki Tam Ekran düğmesini göreceksiniz. Dokun ve tüm ekranı doldurmak için Bixby genişler. Ardından, merkezdeki Arama Komutları alanını seçin ve onunla konuşmak yerine Bixby’ye yazabilirsiniz.

  •  Ne isteyebileceğimi nasıl bilebilirim?

            Birçoğu deneme yanılmadır, ancak Bixby Home’daki her bir uygulama için önerilen soruların bir listesini görebilirsiniz. Taşma menüsüne dokunun, Sesliuygulamalar’ı seçin ve istediğiniz uygulamayı seçin. Her birinin içinde eyleme geçirilebilir isteklerin bir listesini bulacaksınız.

 

Forum Sayfasına yönlendirileceksiniz

 

Son Konular